Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo psy skákali z mostu Overtoun Bridge? Dodnes nevyriešená záhada

Most.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Most v škótskom Dumbartone sa stal neslávne známym pre vysoký počet neobjasnených prípadov psích samovrážd. Prvé samovraždy boli zaznamenané v polovici minulého storočia, kedy psy náhle skákali z mosta. Ešte záhadnejšie však je, že si stále vyberali rovnaké miesto.

Za posledných 50 rokov tu skonalo už 50 jedincov. Za šesť mesiacov v roku 2006 to bolo dokonca hneď päť zvierat. Samovraždu skokom z mosta vraj väčšinou podstupujú dlhosrsté plemená, kólie, labradory či retrievery.

Dörren Graham zo škótskej spoločnosti pre prevenciu týrania zvierat povedal denníku Daily Mail, že tento jav je pre nich „srdcervúcim tajomstvom“.   Vzhľadom k tomu, že nevysvetliteľný jav získal medzinárodnú pozornosť médií, sem prišiel odborník na zvieratá David Sexton, aby vyšetril príčiny, prečo psy skáču z mosta. Odborník na paranormálne javy doktor Sands najskôr most skúmal vizuálne, potom ho zaujímali aj čuchové a zvukové faktory.

Po odstránení toho, čo by pes mohol vidieť a počuť na moste, sa Sexton nakoniec zameral na vôňu po tom, čo objavil myši a norky na strane mosta, z ktorého psy často skákali.

V teste boli ich pachy rozdelené okolo otvoreného poľa – desať psov to zaregistrovalo, len dvaja neprejavili záujem na niektorú z vôní. Sands dospel k záveru, že hoci to nebolo definitívnou odpoveďou, silný zápach z noriek mohol byť lákadlom pre citlivé psie nosy.

Avšak, miestny lovec, John Joyce, ktorý žil v tejto oblasti vyše 50 rokov, povedal s úplnou istotou, že pod mostom už žiadne norky nežijú. Na moste vyhasol aj jeden ľudský život. V októbri 1994, Kevin Moy zhodil z mosta svojho dvojtýždňového syna, pretože veril, že jeho syn bol vtelením diabla.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. decembra 2017Zdroj www.dailymail.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: