Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti – 3. časť

Cotardovsyndromtitulna3.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalší skutočný prípad, kedy si človek myslel, že je po smrti.

Hnijúce telo?

V roku 2008 sa newyorský psychiater stretol s prípadom 53-ročnej pacientky, pani Lee, ktorá sa sťažovala na to, že je už mŕtva a že smrdí ako hnijúce mäso. Taktiež poprosila svoju rodinu, aby ju vzali do márnice, kde môže byť s ostatnými mŕtvymi ľuďmi. Tí však namiesto toho zavolali radšej políciu.

Https://pxhere.com/en/photo/612848
Foto: www.imgur.com

Pani Lee bola premiestnená do psychiatrickej liečebne, kde obviňovala zdravotníkov, že sa snažili podpáliť jej dom. Po mesiaci liečby a užívania liekov sa jej zdravotný stav výrazne zlepšil a symptómy Cotardovho syndrómu vymizli.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 12. augusta 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.