Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti – 4. časť

Cotardovsyndromtitulna4.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalší skutočný prípad, kedy si človek myslel, že je po smrti.

Mŕtvy motorkár

V roku 1996 škótsky muž, ktorý utrpel poranenie hlavy pri páde z motorky, začal veriť, že v skutočnosti zomrel počas komplikácií pri jeho zotavovaní. Zanedlho po tom, čo dokončil rehabilitácie, sa so svojou matkou presťahoval z Edinburghu do Južnej Afriky.

Https://www.maxpixel.net/Human Head Horror Death Skull Halloween Dead Man 2799040
Foto: www.imgur.com

Jeho priznanie svojmu lekárovi však potvrdilo, že naozaj verí svojmu presvedčeniu. Teplo, ktoré tam bolo, pripisoval peklu, v ktorom sa ocitol.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 14. augusta 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: