Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti – 6. časť

Cotardovsyndromtitulna6.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalší skutočný prípad, kedy si človek myslel, že je po smrti.

Žiadne orgány, žiadna krv, žiaden tep

Lekár, ktorého sme spomínali aj v predošlej časti a ktorý vyšetroval 88-ročného pacienta s depresiami, taktiež liečil aj 46-ročnú ženu, ktorá tvrdila, že nejedla a nepoužila toaletu už celé mesiace. Prisahala aj to, že už niekoľko rokov nespala. Myslela si, že všetky jej orgány už zhnili a že nemá krv.

Https://pxhere.com/en/photo/399632
Foto: www.imgur.com

Vravela, že všetci lekári, ktorí jej vyšetrovali srdce a tlak povedali, že je mŕtva, pretože nemá tep. Po tom, čo ju previezli do nemocnice a nasadili 10 mesiacov dlhú liečbu, sa jej stav postupne zlepšil.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 21. augusta 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.