Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti – 7. časť

Cotardovsyndromtitulna7.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalší skutočný prípad, kedy si človek myslel, že je po smrti.

Muž bez mozgu

V roku 2003 grécki psychiatri zažili prípad, kedy pacient veril, že má vyslovene prázdnu hlavu. Pred pár rokmi sa tento muž pokúsil spáchať samovraždu, pretože si myslel, že sa mu bez mozgu už neoplatí žiť. Po tomto incidente ho nikto neliečil a jednoducho ho odviezli do práce.

Https://www.flickr.com/photos/spezz/2522213440
Foto: www.imgur.com

Jedného dňa v nemocnici spomenul, že „sa narodil bez mysle a že v jeho hlave nie je mozog, kvôli čomu je retardovaný.“ Po niekoľkých dňoch nemocnicu opustil, aj keď mu to neodporúčali. Na ďalší rok sa však vrátil a tentoraz dokončil svoju liečbu. Po niekoľkých mesiacoch bolo vidieť výsledky a jeho stav sa výrazne zlepšil.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 27. augusta 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: