Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 10. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna10.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame zážitok muža, ktorý mal pocit, že ho chcú uniesť mimozemšťania, a ženy, na ktorú v noci kričala neviditeľná bytosť v neznámom jazyku.

Únos mimozemšťanmi

„Od mojich tínedžerských čias až do veku 21-22 rokov som mával spánkovú paralýzu pomerne často. Teraz mám 25 a prežívam ju len naozaj zriedka. Halucinácie som však mal iba jeden jediný raz, no do dnešných dní je to ten najstrašidelnejší zážitok, aký sa mi stal. V mojom starom dome som mal veľkú izbu. Na jednej stene boli obrovské presklené odsúvacie dvere, ktorými sa dalo dostať na vonkajšiu terasu. Niekedy bolo zvonku počuť zvieratá a čudné zvuky, prichádzajúce z lesa a prameňa neďaleko domu.

Https://www.flickr.com/photos/jhstewart/5960469024

Jednú noc som bol hrozne unavený z hrania sa na konzole, rozhodol som sa teda zaľahnúť. Pamätám si, že som sa nemohol pohnúť, a to napriek tomu, že som ešte nespal, bol som pri vedomí. Vtom som zbadal biele, jemne domodra sfarbené svetlo, ktoré prechádzalo okolo mojej postele a osvetľovalo celú izbu. Keď som dokázal pohnúť očami, na chvíľu som zazrel štyri biele mimozemské postavy, ktoré stáli pri rohoch postele. Cítim som, akoby sa so mnou pohybovala celá izba. Myslel som si, že ma unášajú.

Https://www.flickr.com/photos/simpleinsomnia/25208888064

Keď sa ku mne mimozemšťania začali približovať, začal som so spánkovou paralýzou bojovať a prelomiť ju. Po chvíľke sa mi to podarilo, získal som kontrolu nad telom a ucítil, ako po mne steká studený pot. Zapol som všetky svetlá, ktoré som mal v izbe. Myšlienku, že to, čo sa mi práve stalo, bolo skutočné, som musel potláčať veľmi dlho.“

Hlboký hlas

„Keď som spoznala svojho priateľa, spomínal mi, že sa v noci častokrát prebúdzal a videl temné postavy, ako stoja vedľa jeho postele alebo sa prechádzajú v jeho izbe. Vtedy som spánkovú paralýzu ešte nezažila a ani som o nej nič nevedela, no od tohto momentu som je mala možno 20 až 30 krát. Zážitky sa stupňovali, boli rôzneho charakteru. Od bežného prebúdzania sa s neschopnosťou pohybu či s ťažkým dýchaním, prebúdzaním sa na boku tvárou k stene, kedy som cítila, ako ma niečo ťahá za rameno a snaží sa ma otočiť, pocitu, že ma niekto ťahá z postele za zápästia a členky, až po pocit, že sa nachádza v izbe nejaká zlovestná bytosť.

Https://www.flickr.com/photos/alyssafilmmaker/3241030914

Najdesivejší zážitok sa mi však stal v noci, na ktorú nikdy nezabudnem. Boli sme v kamarátovom dome a ležala som v posteli so svojím priateľom. V takýchto prípadoch spíme väčšinou na zemi, teraz sa nám však ušla posteľ. Prebudila som sa a nemohla som sa pohnúť. Ležala som na chrbte a všimla si, že je už ráno, takže v izbe už nebola úplná tma. Počula som však desivý hlboký hlas, ktorý znel hrozne nahlas. Hlas rozprával čudným jazykom, pripomínajúcim latinčinu. Latinčinu nepoznám, no keď som si o tom niečo zisťovala a vypočula si tento jazyk, znel takmer totožne. Hlas sa zosilňoval a zosilňoval, ten, komu patril, na mňa doslova kričal. Hluk sa stupňoval, až kým som neodpadla, respektíve nezaspala.

Https://www.pexels.com/photo/woman sleeping 935777/

Najčudnejšie je na tom to, že sa to opakovalo dvakrát. Znova presne to isté, v rovnakej izbe. Môžem spať hocikde inde, no toto sa deje len v nej. Kamarátovi a jeho manželke som to nikdy nepovedala, aby som ich zbytočne nevydesila. Začala som používať aplikáciu s názvom „Sleep Cycle“, ktorá by vás mala prebudiť, keď sa vaše oči pod viečkami prehnane pohybujú. Myslím, že to pomohlo. Taktiež sa mi zdá, že mávam paralýzu, keď som veľmi unavená alebo keď sa v noci prebudím a snažím sa zaspať príliš skoro.“

Ďalšie zážitky ľudí, ktorý prežili spánkovú paralýzu, vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom