Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky – 11. časť

Spankovaparalyzapribehytitulna11.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame zážitky muža, ktorý pri svojej posteli videl niekoľko rozličných bytostí.

Nočné hrôzy

„Keď som mal štyri až šesť rokov, často som v noci chodieval po dome a kričal zo spánku. Otec sa ma pokúšal prebudiť, no nešlo to. Často si ku mne pokľakol, aby sa mi pozeral do očí a triasol mnou aj päť minút, kým som sa konečne neprebral. Vždy som mu odvetil niečo v štýle, aby ma nechal na pokoji. Potreboval som minútku, kým sa pozviecham a uvedomím si, čo sa deje.

Https://www.flickr.com/photos/jhstewart/5960469024
Foto: www.imgur.com

Avšak, keď som mal už 18 až 24 rokov, začala sa u mňa objavovať spánková paralýza, spojená s halucináciami, a to každý týždeň. Pri prvej, na ktorú si spomínam, som videl starú, na kosť chudú ženu, pripomínajúcu cigánku, ktorá mala na čele zelenú šatku s mincami priviazanými na nej. Sedela na okraji mojej postele a zízala na mňa. Nič viac, len zízala. Tento zážitok sa niekoľkokrát opakoval.

Https://pixabay.com/en/death darkness dark hood hooded 164761/
Foto: www.imgur.com

Inokedy som zase videl plavovlasého muža, ktorý sedel na mojej pracovnej stoličke a taktiež na mňa čumel. Vídaval som temné postavy, ktoré kráčali po chodbe smerom ku mne, bytosť, zahalenú v temnote, ktorá na mňa zazerala spoza dverí, muža, ktorý sedel na posteli a s mrazivým úsmevom na tvári škrtil môjho psa.

Pravdepodobne posledná vec, ktorú si pamätám, bol muž v maske, ktorý kráčal po chodbe, no tentoraz smerom odo mňa ku schodisku. Pri schodoch sa zastavil, zodvihol hlavu, pozrel sa na mňa a zamával mi. Mal som pocit, ako keby mi mával na rozlúčku. Pravdou je, že odvtedy som už spánkovú paralýzu nemal. Za ten čas som si na ňu však zvykol a už mi nijako nevadila.

Https://www.flickr.com/photos/simpleinsomnia/25208888064
Foto: www.imgur.com

Dodnes sa v noci prebúdzam a mávam halucinácie, no nie som pri nich paralyzovaný. Občas to moju priateľku desí. Nepáči sa jej, keď z nej beriem neviditeľných pavúkov a hádžem ich cez celú izbu.“

Ďalšie zážitky ľudí, ktorí prežili spánkovú paralýzu, vám prinesieme v nasledujúcej časti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 6. júna 2018Zdroj www.ranker.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: