Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 6. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna6.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame dva kratšie príbehy.

Pazúry

„Pred dvoma rokmi som zažíval spánkovú paralýzu tak často, že som mal strach už len z toho, že idem spať. Ak ste ešte neboli oboznámení s tým, čo je to spánková paralýza, je to fenomén, kedy sa človek, ktorý zaspáva alebo sa práve naopak náhle prebudí, dostane do stavu, pri ktorom sa nemôže pohnúť, nemôže prehovoriť alebo akokoľvek inak reagovať. Sprevádzané je to pocitom tlaku na hrudi, ťažkosťami s dýchaním a veľmi silnými a desivými halucináciami, proti ktorým v paralýze nemôžete nijako bojovať.

Https://pixabay.com/en/black and white creepy ghost hand 2603731/

Prvý zážitok, ktorý si zo spánkovej paralýzy pamätám, bol pocit, akoby niečo ťahalo svoje dlhé pazúry po mojej ľavej ruke. Zaspal som na chrbte na gauči v našej obývačke a pamätám si, ako som o pár hodín otvoril oči, no nemohol som pohnúť ani prstom. Navyše som mal pocit, akoby ma niečo dusilo.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fritz_Schwimbeck_ _My_Dream,_My_Bad_Dream._1915.jpg

Cítil som tie nechutné pazúry, ako ma škriabu na ruke, no nemohol som kričať. Nevyšiel zo mňa žiaden zvuk. Bol som na smrť vystrašený a mal som nepríjemný pocit, akoby ma niekto sledoval. Zmocňovala sa ma hrozná úzkosť, že zomriem a nikto mi nepomôže. Keď som konečne získal kontrolu nad svojim telom, posadil som sa na posteli a začal som plakať. Musel som zavolať jednému zo svojich priateľov a porozprávať sa, aby som z hlavy dostal tento hrôzostrašný zážitok.“

Žena v čiernom

„So spánkovou paralýzou som mala tú česť len jedenkrát, no bolo to naozaj desivé. Prebudila som sa uprostred noci a mala som bežné príznaky paralýzy. Ležala som tak, že som videla priamo na dvere, ktoré boli otvorené. V nich stála stará žena, odetá celá v čiernom. Zízala na mňa veľmi dlhú dobu. Mala som pocit, akoby to bola celá hodina. Tesne predtým, ako som znova nadobudla kontrolu nad svojim telom, žena zakričala. Vtedy som sa prebudila.“

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hippolyte_Flandrin_ _Piet%C3%A0_ _WGA07906.jpg

Na ďalšie zážitky ľudí, ktorí prežili spánkovú paralýzu, sa môžete tešiť už zajtra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom