Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 8. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna8.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame príbeh človeka, ktorý okrem iných „bežných“ zážitkov prežíva aj veľmi zvláštny jav.

Hrôzostrašné pocity

„O tento zážitok som sa už predtým podelil, stalo sa to pred dvoma mesiacmi. Spánkovú paralýzu som mával už od 11 alebo 12 rokov (teraz mám 22).

Nikdy som nemal klasický a nevinný sen. Spomínam si na moju prvú nočnú moru a nepamätám si noc, počas ktorej by som nejakú nemal. Chcem tým povedať, že som na ne naozaj zvyknutý, takže jedinou vecou, ktorá mi vie naozaj pokaziť noc, je spánková paralýza.

Https://www.flickr.com/photos/jhstewart/5960469024

V sne, ktorý som mal pred zobudením sa a prežitím spánkovej paralýzy, som videl samého seba v tretej osobe. Ležal som na podlahe a obzeral sa po opustenej, zničenej bielej izbe, veľkej ako celý byt. Okrem ďalších nepodstatných detailov si pamätám, že som v sne začal pociťovať nevoľnosť a padol som späť na dlážku. Napriek tomu, že som sa sledoval z pohľadu tretej osoby, som cítil hrozný hlad a začal som jesť kyselinu zo starej roztečenej batérie, ktorá ležala na podlahe.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hippolyte_Flandrin_ _Piet%C3%A0_ _WGA07906.jpg

Vtom som sa prebudil, obzeral som sa po izbe vlastnými očami. Na jazyku som cítil chuť spomínanej kyseliny, v ústach som cítil tú nechutnú konzistenciu, cítil som, ako sa mi to prežiera telom až ku kostiam. Ocitol som sa v spánkovej paralýze s pálivým a desivým pocitom, ako sa dusím kyselinou. Bojoval som s tým, no nemal som šancu, po chvíľke som to musel vzdať. Oveľa jednoduchšie pre mňa bolo, keď som naspäť zaspal a z nočnej mory sa prebudil späť do normálneho sveta, v ktorom som sa už mohol hýbať. Keď som sa pozrel na čas, zistil som, že sa to všetko stalo v priebehu 45 minút.

Https://www.flickr.com/photos/92422930@N00/398209682/

Počas spánkových paralýz som mal rôznorodé zážitky. Od pretrvávania zmyslových pocitov zo sna, ako som spomínal aj vyššie, rúk, ktoré ma chytali za nohy, nepríjemných „objatí“, ťahania z postele, tlaku na hrudi, ktorý ma tlačil do postele, desivého škrekotu, až po zjavenie bytostí, ako je napríklad sediaca žena, ktorá sa na mňa otočí a začne kričať. V paralýze som taktiež videl rôzne svetlá a temné postavy.

Dlho som si nemohol zvyknúť na to, aké vyčerpávajúce sú tieto nočné mory a spánkové paralýzy. Vždy som pri tom videl a zažíval niečo iné. Teraz je to už pre mňa skoro normálne. Musel som si na to jednoducho zvyknúť.“

Ďalšie zážitky ľudí, ktorí zažili spánkovú paralýzu, vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom