Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto dojímavá fotka zasiahla srdcia tisícok ľudí z celého sveta. Dojme aj vás?

7951310 00 fotor 1480599244 650 15804c5230 1480664891.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Túto fotografiu zverejnila Shanna Nieahus, mama 5-ročného chlapca menom Kainoa. Výjav, ktorý fotka zachytáva, dojal tisícky ľudí z celého sveta.

„Vidíte ten moment? Nikdy predtým som niečo také nezažila,“ napísala mamička k fotke. „Včera bol prvý deň, keď sa môj autistický synček stretol so psíkom vycvičeným na terapiu pre autistické deti. Psík sa volá Tornado. Sme Američania a žijeme v Japonsku, a tak sme sa dlhé dva roky pripravovali na to, kedy stretneme tohto psíka. Na fotke je tvár matky, ktorá svoje dieťa nemôže objať, umyť, obliecť a pritúliť sa k nemu, ako sa túli k psíkovi. Je to tvár matky, ktorá videla, ako jej syn zlyhal pri snahe ostatných detí o sociálny kontakt na ihrisku. Je to tvár matky, ktorej syn nemá žiadneho priateľa. Teraz sedí za synom a ticho si vychutnáva tento čarovný moment, ktorý jej vyrazil dych a pri ktorom stratila reč. Vďaka tomuto psíkovi viem, že všetko bude v poriadku.“

www.facebook.com

Je pre nás takmer nemožné predstaviť si, ako sa cíti matka, ktoré nemôže objať vlastného syna, lebo hrozí, že pochytí záchvat paniky. Deti trpiace poruchou autistického spektra majú často veľké problémy s nadviazaním a vybudovaním si sociálnych kontaktov. Preto im často pomáhajú špeciálne trénované terapeutické psy.

www.facebook.com

Keďže sa psy správajú inak ako ľudia, je pre deti jednoduchšie sa socializovať s nimi ako s ľuďmi. Myslite na to, že autizmus nie je choroba. Je to skôr iný spôsob rozvoja osobnosti. Nemôže byť vyliečený medicínou, no cvičené psy pomáhajú autistom prekovávať prekážky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 4. apríla 2017Zdroj www.facebook.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: