Slovenský raj patrí k tým najnavštevovanejším národným parkom u ná,s aj keď patrí medzi najmladšie národné parky na Slovensku. Na území Slovenského raja nájdeme množstvo úzkych kaňonov a hlbokých roklín s vodopádmi, pri zdolávaní ktorých si treba pomôcť rebríkmi a lávkami. My sme vybrali šyri miesta, ktoré pri turistike v Slovenskom raji nesmiete vynechať.
Štíty a vrcholy Vysokých Tatier, ktoré by mal zdolať každý Slovák
Zejmarská roklina
Ide o národnú prírodnú rezerváciu v Slovenskom raji, ktorá bola vyhlásená v roku 1980. Nachádza sa v katastrálnom území obcí Smižany a Dedinky. Väčšina turistických trás za symbolickými rebríkmi a vodopádmi národného parku má poväčšine dlhší nástup. Zejmarská roklina je v tom celkom iná. Ide o najkratšiu roklinu Slovenského raja, no aj napriek malej dĺžke si každý turista príde na svoje.
Tomášovský výhľad
Slovenský raj nie je charakteristický len roklinami, tiesňavami či rebríkmi, ale aj nádhernými výhľadmi. A medzi tie najnavštevovanejšie a najkrajšie patrí aj Tomášovský výhľad. Ide o 200 metrov vytŕčajúci skalný útvar, ktorý vyčnieva nad okolitou krajinou vo výške 146 metrov. Ponúka pohľad na Prielom Hornádu, dolinu Bieleho potoka, ale aj krásne Tatry. Okrem množstva turistov je obľúbeným miestom aj pre tých, ktorých baví horolezectvo.
Stratená
Neďaleko obce Stratená nájdete hneď niekoľko zaujímavostí. Asi najväčším lákadlom je Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá preslávila naše Slovensko takmer po celom svete. Ďalšou zaujímavosťou tejto oblasti je Stratenský kaňon, ktorého náučný chodník sa stal prvým svojho druhu. Ide totiž o náučný chodník, ktorý je vhodný aj pre vozíčkarov a jeho dĺžka je približne 1,1 kilometra.
Najnavštevovanejší chodník
V severnej časti národného parku sa nachádzajú dve turistické centrá, ktorými sú Čingov a Podlesok. Tie sú spojené 15 kilometrov dlhým a značeným chodníkom, ktorý vedie kaňonom popri rieke Hornád. Nejde však o obyčajný chodník a tak si treba dávať pozor a pri jeho zdolávaní byť nadmieru opatrný.