Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ako roztiahnuť kožené topánky alebo obuv zo syntetiky? Skúste toto

ako roztiahnuť kožené topánky
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: © Najky.sk
reklama:
reklama:

O tom, ako zmierniť bolesti z chodenia v topánkach na vysokých podpätkoch, sme už písali. No možno sa vám niekedy stalo, že ste si kúpili topánky, no po chvíli nosenia ste zistili, že vám nesedia tak, ako by mali. Samozrejme, nie vždy je možné už nosené topánky vymeniť za vhodnejšie číslo. V takom prípade vám nezostáva nič iné, ako roztiahnuť topánky, ktoré vás tlačia. Ak neviete, ako na to, pozrite si tieto tipy.

Neviete, ako roztiahnuť kožené topánky či topánky zo syntetiky? Ak máte doma obuv, ktorá vám spôsobuje bolesť, pozrite si niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť. Na plátené tenisky či semišové topánky to síce nezaberá, avšak kožené topánky a obuv zo syntetiky sa roztiahnuť dá.

plátené tenisky
Najpohodlnejšie sú samozrejme tenisky.pixabay.com

Takto si poradíte s malými topánkami aj sami

  • Prechádzajte sa v topánkach doma

Je hneď niekoľko možností, ktoré vám pomôžu, ak sú vaše topánky malé alebo úzke. Jednou z nich je nosenie nových topánok po dome. Ak vás netlačia tak, že vám ich nosenie spôsobuje neznesiteľnú bolesť, obujte si na chvíľku topánky doma a poprechádzajte sa v nich, utrite prach alebo umyte riad a potom sa zase vyzujte. Môže to síce trvať niekoľko dní, no tento postup je úplne prirodzený a nič špeciálne naň nepotrebujete.

ako roztiahnuť topánky
Aby sa nám v topánkach dobre chodilo, musia nám perfektne padnúť na nohu.pixabay.com
  • Použite ponožky

Ak vám nové topánky nesedia, môžete ich roztiahnuť aj pomocou ponožiek. Vezmite niekoľko ponožiek a zrolujte ich. Takéto ponožky potom napchajte do topánky a nechajte ich tam cez noc. Ráno by ste mali vidieť rozdiel.

  • Nechajte ich zamrznúť

Dajte do topánok zo syntetiky či z kože vrecko s vodou a vložte ich do mrazničky. Voda po zamrznutí zväčší svoj objem a topánky roztiahne.

  • Na tenisky s novinami

Ak chcete roztiahnuť plátené tenisky či syntetické topánky, pomôžu vám obyčajné vlhké noviny. Jednoducho ich do nich poriadne napchajte a nechajte vyschnúť. Následne novinový papier vyberte a tenisky si vyskúšajte. Uvidíte ten rozdiel.

Ako roztiahnuť tenisky novinami
Niekedy je potrebné roztiahnuť aj tenisky.Foto: www.imgur.com
  • Lieh pomôže pri koži

Jedným zo zaručených spôsobov, ako roztiahnuť kožené topánky, je použitie liehu. Dajte do rozprašovača lieh zmiešaný s vodou v pomere 1:1. Potom nastriekajte dovnútra a topánku si obujte. Vďaka liehu koža zmäkne a bude poddajnejšia.

  • Použite rozťahovač topánok

Ak si neviete dať rady a predchádzajúce tipy nezabrali tak, ako by ste potrebovali, použite rozťahovač topánok, ktorým roztiahnete kožené topánky.

Babičkin zemiakový trik – Ošúpte väčší zemiak a vložte ho na noc do topánky. Vylučuje vlhkosť, ktorá spôsobí natiahnutie materiálu.

Ďalšie tipy na to, ako zväčšiť topánky nájdete vo videu:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 8. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: