Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuberi vtedy a teraz #4: Duklock bol na československom Youtube medzi prvými!

Titulnaduklockvtedyateraz.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Pravdepodobne väčšina z nás už Duklocka pozná alebo o ňom minimálne počula. Čo však možno niektorí neviete, je fakt, že Duklock tu s nami bol už od úplných začiatkov česko-slovenskej Youtube scény. Nebol však populárny, no jeho prvé videá sú už tak staré, že si ich možno nepamätá ani on sám. Zlom však nastal najmä vďaka sérii #RE, ktorá dosiahla takú sledovanosť, o ktorej slovenský Youtuber ani len nesníval. Aké však boli Duklockove začiatky? V tomto článku si pripomenieme jeho neľahkú cestu do youtubových výšin.

DukePlayGames a prvé videá

Ako už bolo spomínané, Duklockove začiatky siahajú do čias, keď ešte neexistoval ani GoGov kanál. Natáčal rôzne gameplaye z hier ako World of Warcraft, ktoré však neobsahovali komentár. Jeho prvým známejším kanálom bol DukePlayGames, poďme si teda vypátrať jeho prvé video z 28. decembra 2012.

Ako už bolo v týchto časoch zvykom, Duklockove prvé video na tomto kanáli je z hry Minecraft a to zo serveru Majnuj.CZ, na ktorom hrával takmer každý popredný CZ/SK Youtuber.

Prvý vlog

Zanedlho prišlo ďalšie dôležité video, a to prvý vlog. Jeho kvalitu a obsah nebudeme hodnotiť, môžete si však všimnúť, ako sa Duklock za tie roky zmenil.

10 000 odoberateľov

Za necelý rok sa po desiatkach gameplayov z Minecraftu a rôznych iných hier Duklock dočkal zázračnej hranice 10 000 odoberateľov, za ktorú sa chcel svojim divákom poďakovať v krátkom videu.

Mobilný vlog

Predposledným videom na kanáli DukePlayGames bol mobilný vlog, v ktorom Duke zaznamenal predovšetkým unavených Youtuberov po nekonečnom natáčaní Haloweenského špeciálu. Čo je však na tomto videu špeciálne? Objavil sa na ňom aj doteraz neodhalený Zdochliakk, aj keď bola jeho tvár kvalitne a prepracovane vycenzúrovaná.

Koniec DukePlayGames

Posledným videom na kanáli DukePlayGames je video s názvom „Končím!“. Duke svojím fanúšikom oznámil, že na svojom kanáli končí, no až v polovici videa situáciu otočil na humor a vysvetlil, že sa rozhodol založiť si nový kanál, a to z prostého dôvodu. Dukeovou tvorbou už nebolo len točenie hier, ale aj rôznych iných videí, čo nezodpovedalo názvu kanálu.

Vznik kanála Duklock

Duklock na svojom novom kanáli pokračoval v klasických gameplayoch a iných videách, ktoré točil aj v minulosti. Ako ukážku sme si vybrali sériu DayZ, ktorú natáčal aj so Selassiem či Asimistrom.

Sketche

Na Duklockovom kanáli sa začali objavovať aj krátke, no veľmi príjemne spracované sketche a krátke „filmy“. Jedným z nich je aj video „DayZ Situation“, v ktorej si zahral aj spomínaný Selassie a Asimister.

#RE

Začiatkom roku 2016 prišiel už v úvode spomínaný zlom. #RE! Séria reakčných videí Duklockovi priniesla obrovskú sledovanosť a tisícky nových fanúšikov. Pravdou je, že tieto videá, v ktorých reaguje na tie najrozličnejšie internetové trendy a hlúposti, robí Duklock naozaj dobre. Vzhľadom na to, že sú rozoberané témy a Duklockove reakcie mnohokrát kontroverzné, dostali mladého Slováka do mnohých problémov a viaceré z videí musel z internetu stiahnuť. Napriek tomu sa však stali najsledovanejším obsahom jeho kanála, a preto sa Youtuber rozhodol, že sa na ne bude v budúcnosti sústrediť.

Airsoft

Okrem toho, že Duklock medzičasom presiahol hranicu 150 tisíc odoberateľov, sa rozhodol posunúť svoju tvorbu aj iným smerom. Spolu so Selassiem začal točiť airsoftové videá, ktoré sú na československom Youtube pomerne nedostatkovým materiálom.

Twitch

Okrem Youtubu sa Duklock po celý čas venoval aj streamom, kde hráva hry, ako Player Unknown’s Battlegrounds, World of Warcraft, CS:GO, ale aj Sims 4.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 27. októbra 2017Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: