Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zabudnutý francúzsky okultista Georges Soules bol tajomnou postavou

Vampire portrait
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Od čias osvietenstva Francúzsko vyprodukovalo veľa okultistov, ale väčšina z nich zapadla prachom histórie. V dnešnej dobe racionalizmu akademici odmietajú hovoriť o takýchto ľuďoch a ich schopnostiach a označujú ich za podvodníkov. Je to škoda, pretože príbehy mnohých z nich by zmenili pohľad ľudí na okultizmus a aj keď o tom neviete, ovplyvnili niektorí ovplyvnili chod dejín. 

Georges Soules patrí k najmladším z rady francúzskych okultistov a narodil sa v roku 1907. Georges bol tajomnou postavou, ktorá zaujala spoločnosť „silou za trónom“, pretože dokázal prepojiť okultizmus a politiku.

Na univerzite v Paríži si v roku 1920 si našiel mnoho mocných a vplyvných priateľov, ktorí mu pomohli prebíjať sa životom. O niektorých z nich sa hovorí, že boli takí vplyvní, že pomohli francúzskemu prezidentovi Francoisovi Mitterrandovi vyhrať voľby.  Ako mladý muž vstúpil Georges v roku 1932 do Francúzskej socialistickej strany, ale  svoju politickú príslušnosť rýchlo zmenil, keď pred 2. Svetovou vojnou prešiel k fašizmu. Pri vypuknutí vojny bol odvedený do vojenskej služby, ale bol krátko na to zadržaný a uväznený. Po vojne, aj keď bol na víťaznej strane, odišiel do úkrytu vo Švajčiarsku, pretože niekto iný s menom Georges Soules bol uznaný vinným pre neprítomnosť vo Vichy. Údajne, aj keď to je veľká náhoda, to naozaj nebol „náš“ Georges.

V roku 1951 mu bola udelená amnestia a Georges sa vrátil do Francúzska pod novým menom- Raymond Abellio.  Hoci nebolo preukázané, že je naozaj okultista a že sa pomocou okultizmu snaží ovplyvňovať politiku, a to svetovú, jeho hlavným prínosom pre moderný svet bola literatúra. Georges Soules píšuci pod novým menom Raymond Abellio, získal niekoľko literárnych cien a publikoval niekoľko známych surrealistických noviel.

Vyvinul sa u neho záujem o ezoterizmus a hlavne astrológiu. Veľmi sa zaujímal o možnosť tajného číselného kódu v Biblii, na základe čoho v roku 1950 napísal dielo La Biblie, Document Chiffré. Prišiel s teóriou, že číslo šelmy (príšery) 666 bol číselný kód života, prejav Svätej trojice na všetkých možných úrovniach.  Posledné roky svojho života strávil Georges- Raymond cvičením mysticizmu, až do svojej smrti v roku 1986.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 4. novembra 2016Zdroj listverse.com en.wikipedia.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: