Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada jazera Anjikuni: Kam zmizla osada s Eskimákmi?

13090546_10206146159642005_1027630505_n1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Denne miznú ľudia po celom svete, ale v roku 1930 zmizla naraz osada 2000 Eskimákov. Joe Labelle, lovec kožušín, sa chcel zastaviť v eskimáckej osade a načerpať sily. Najskôr to  vyzeralo akoby všetci len niekam odišli, no po dlhom čakaní zistil, že sa už nevrátia. Každá chatrč a každé iglu bolo prázdne, no zásoby jedla a nástrojov našiel v každom iglu.

V osade boli dokonca aj sklady plné rýb a hlavne našiel všetky zbrane a žiaden Eskimák neopustí osadu bez pušky.  Labelle našiel dokonca aj horiaci ohník a nad ním kotlík s jedlom a o kúsok ďalej začatú štrikovanú detskú dečku, v ktorej ešte bola zapichnutá ihlica. Lovec začal hľadať stopy, aby zistil, ktorým smerom odišli náhle z osady všetci muži, ženy a dokonca aj deti. Ale nikde nenašiel žiadne stopy, pritom sneh nepadal už pár dní, teda nemohol stopy skryť a nebola ani  žiadna víchrica, ktorá by stopy zahladila. Nakoniec bol Labelle zo zmiznutia  celej osady taký vystrašený, že sa vydal do najbližšieho mesta, aby to oznámil úradom.

Kanadská Kráľovská jazdná polícia sa hneď pustila do pátrania po 2000 Eskimákoch. Zistili, že  nič nezodpovedá tomu, že odchod bol plánovaný zo strany Eskimákov. Nemohli odplávať na svojich kajakoch, pretože tie zostali všetky na svojom mieste. Našli pod nánosmi starého snehu zamrznuté psy, ktoré zomreli na vyhladovanie. Psy sú pre Eskimákov dôležité a nikdy by ich nenechali zomrieť od hladu. Boli privolané ďalšie posily, ale ani tie neprišli na to, ako z hodiny na hodinu mohlo bez stopy zmiznúť toľko ľudí.

Zlom  pri pátraní po Eskimákoch prišiel vtedy, keď zistili, že všetky hroby na eskimáckom pohrebisku, ktoré používal kmeň Anjikuni, sú prázdne. Pochovávanie mŕtvych je pre Eskimákov veľmi náročná činnosť, keďže hrob je treba vykopať do stále zmrznutej pôdy, preto aj zmiznutie už pochovaných Eskimákov zo zamrznutej pôdy je dodnes nevysvetliteľnou záhadou. Ako ich mohol niekto exhumovať behom pár hodín? Ďalším pátraním prišli len k ďalším otázkam. Našli v jednom z hrncov plody, na základe ktorých mohli datovať „odchod“ 2 mesiace dozadu. Ak teda odišli všetci bez jedla, bez zbraní a bez psov, kto zapálil oheň, ktorý našiel Labelle horieť?

Toto zmiznutie dvoch tisícok Eskimákov zostáva aj po toľkých rokoch veľkou záhadou. Sú rôzne teórie. Podľa niektorých sa Eskimáci dostali do inej časovej dimenzie, podľa iných je za tým únos snežných ľudí, v ktorých Eskimáci veria, a nakoniec sa objavujú aj dohady o únose mimozemšťanmi. Ale pravdu sa už asi nedozvieme.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. apríla 2016Zdroj mysteriousuniverse.org © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: