Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada samovznietenia: Ako zomrela Mary Reeserová?

samovznietenie
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: i.ytimg.com
reklama:
reklama:

2. júla 1951 našli v byte 67-ročnej Mary Reeserovej na Floride šokujúce telesné pozostatky. Keď k nej do bytu prišla jej domáca, z takmer osemdesiatkilovej ženy našla len kôpku popola, niekoľko zubov, kúsky kostí a úplne nedotknutú ľavú nohu…

Oheň, ktorý Mary zabil,však vôbec nepoškodil byt. Zničené bolo iba kreslo, stôl a lampa a tiež niekoľko elektrický zástrčiek. To, čo sa stalo Mary, je záhadou…

Vyšetrovatelia vylúčili, že by išlo o vraždu, no nepodarilo sa im objaviť dôkaz toho, že by niekto založil požiar úmyselne. Objavili sa dohady o tom, že byt mohol byť zasiahnutý guľovým bleskom. Hoci sa v noci blýskalo, teória by nevysvetlila fakt, že bola zničená iba časť bytu. Stala sa Mary obeťou strašnej smrti samovznietením?

bs22-mary_
bamssatria22.files.wordpress.comFoto: bamssatria22.files.wordpress.com

Viacerí vyšetrovatelia sa nazdávali, že Mary Reeserová zomrela v dôsledku bizarnej nehody. Súhlasil s tým aj jej syn, doktor Richard Reeser. Keď večer pred nešťastím navštívil svoju mamu, sedela v nočnej košeli z umelého vlákna a fajčila. Okrem toho užívala lieky na spanie. Podľa jej syna Mary pravdepodobne zaspala a cigareta jej vypadla na kreslo. Vánok z podlahových vetrákov mal následne spôsobiť horenie, ktoré ešte podporil roztápajúci sa telesný tuk z tela Mary. Pomalý oheň mal dostatok času na to, aby pohltil telo nebohej Mary. Svedkovia povedali, že ju videli živú 11 hodín predtým, ako ju našli mŕtvu.

Problémom však je, že požiar nevypukol skôr ako o štvrtej hodine ráno, kedy sa zastavili elektrické hodiny. Dve či tri hodiny nie sú dostatočne dlhý čas na to, aby tlejúci oheň pohltil dospelého človeka.

„Ak hľadáme logické vysvetlenie, toto sa jednoducho nemohlo stať, ale stalo sa. Tento prípad nie je uzavretý a zrejme ani nikdy nebude,“ povedal mimo záznam policajný šéf J.R. Reichert.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. septembra 2015Zdroj Almanach záhad, Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: