Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadný odtlačok na okne. Zanechal ho tam hasič, ktorý tragicky zahynul?

Hand print on hazy glass in the morning
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Francis Leavy okolo roku 1920 pracoval ako hasič a svoju prácu miloval. Bol to milý muž, vždy s úsmevom na tvári a ochotou pomôcť. 18. apríla 1924 si jeho kolegovia všimli zmeny v jeho správaní…

Zrazu z neho bol zamračený hundrajúci muž umývajúci veľké okno na hasičskej stanici v Chicagu, ktorý si nikoho nevšímal a s nikým sa nerozprával. Po pár minútach Leavy nečakane oznámil, že má zvláštny pocit – že môže dnes zomrieť.

V tej chvíli zazvonil telefón, ktorý prelomil ťažkú atmosféru po týchto slovách. Oznámili im požiar dosť ďaleko od stanice, takže nebolo času nazvyš. Za pár minút bol Leavy a jeho partneri na scéne a pomáhali ľuďom, ktorí uviazli na vrchných poschodiach. Všetko vyzeralo byť v poriadku, keď zrazu plamene pohltili vrchnú časť budovy a strecha sa prepadla.

O pár stotín sekundy na to padli steny, pochovajúc po sebou mnoho ľudí, aj Leavyho. Leavyho predtucha sa splnila – prišiel o život v ten deň pri pokuse zachrániť životy iných.

Deň po jeho smrti sedeli zronení kolegovia na stanici a rozprávali sa o požiari, keď zbadali niečo zvláštne na okne. Vyzeralo to ako odtlačok ruky na skle. Bolo to to isté okno, ktoré deň predtým umýval Leavy. Hasiči okno znova umyli, ale odtlačok odolával. Prešli roky a odtlačok ruky nezmizol – ani po rôznych chemických prostriedkoch. Záhada zostala nevyriešená, odtlačok tam stále bol…až do dňa, kedy v roku 1944 roznášač novín hodil do okna noviny a okno sa rozbilo na milión kúskov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 7. októbra 2016Zdroj thoughtcatalog.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: