Ak sa vám doma deje týchto 7 vecí, značí to prítomnosť ducha

Zdieľať

Poverčiví ľudia si najčastejšie vysvetľujú divné zvuky ako paranormálne javy – napríklad vyčíňanie ducha. Existujú ale aj iné typické znaky, u ktorých by nás ani nenapadlo, že by mohli znamenať prítomnosť ducha. 

Strácajúce a objavujúce sa predmety

Tento jav má aj oficiálne pomenovanie – fenomén miznúcich predmetov. Keď neviete nájsť niečo, čo pravidelne používate a vždy odkladáte na jedno miesto, ako napríklad kľúče od auta, nemusí to byť prípad zlej pamäte. „Niekto“ si mohol vaše kľúče na pár dní požičať a vy ich potom nájdete na presne tom istom mieste, ako zvyčajne.

Otváranie a zatváranie dverí a nábytku

Tento fenomén sa zvyčajne deje mimo nášho zraku – len počujeme zvuky, ktoré znejú ako napríklad otvorenie dvierok skrine. Keď vojdeme do miestnosti, aby sme to skontrolovali, tak dvierka sú naozaj otvorené. Niekedy sa môžu otvoriť či zatvoriť aj bez toho, aby sme niečo počuli. V niektorých prípadoch môže byť posunutý aj nábytok. Ako keby sa u nás niekto chcel zabývať.

Nevysvetliteľné tiene

Miznúce tvary a tiene , ktoré nevrháte vy ani žiadny objekt vo vašom okolí. Videné sú väčšinou len kútikom oka a keď sa na ne chcete pozrieť poriadne, tak už tam nie sú. V týchto situáciách si povieme, že nás klame zrak. Avšak tiene a duch, ktorý ich tvoril, by klamlivý byť nemusel.

https://pixabay.com/sk/ru%C4%8Dn%C3%A9-silueta-tvar-hr%C3%B4za-984170/

Divné správanie zvierat

Zvieratá majú ostrejšie zmysly ako ľudia, preto nás naši domáci maznáčikovia môžu upozorniť na niečo pre nás neviditeľné. Taký pes je tým najviac vídaným prípadom – šteká na niečo neexistujúce, chúli sa bezdôvodne strachom alebo odmieta vstúpiť do miestnosti, do ktorej chodí normálne. Aj mačky či iné zvieratá sa môžu pozerať na „niečo“, čo vy nevidíte. Teraz je len treba rozhodnúť sa, či sme radi, že to radšej nevidíme alebo by sme radšej vedeli, čo tam vlastne je.

Pocit, že vás niekto sleduje

Kráčate vonku po ulici a cítite na sebe niekoho pohľad – to je bežná záležitosť. Keď sa ale toto stane u vás doma a nikto nie je v okolí, máte právo na zimomriavky. Najmä ak máte tento pocit v určitý čas alebo na určitom mieste v dome. Vtedy začnete premýšľať: Čo ak tu nie som sám?

Zapínanie a vypínanie svetiel

Nielen svetlá, ale aj televízory, rádia a iné domáce príslušenstvo poháňané elektrinou sa dokáže svojvoľne zapnúť a vypnúť. Ako pri otváraní a zatváraní nábytku, tak ani pri týchto spotrebičoch nie sme v momente ich akcie. Potom máme nielenže zlý pocit z navýšenej platby za elektrinu, ale aj dumáme, kto, prečo, kedy a ako nám to robí.

Nevysvetliteľné zvuky

Niekedy tiché, niekedy hlasné – buchot, škrabot, klopot a rôzne nekonkrétne zvuky. Zobudia nás v noci zo sladkého spánku alebo náhodne naľakajú cez deň. Najmä, ak ste poverčiví, tak stačí jeden takýto zvuk a už máte pokazenú náladu, pýtajúc sa kto alebo „čo“ to zase vystrája.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom