Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste, že existuje viacero druhov duchov? Tu je ich delenie

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.scotlandnow.dailyrecord.co.uk
reklama:
reklama:

Mnohí ľudia nazývajú všetky nadprirodzené javy spojené s dušami mŕtvych slovom duch. Napadlo vás však niekedy, že aj duchovia majú svoje delenie a každý ich druh je niečím výnimočný a odlišný?

Duše zosnulých osôb

Tento druh duchov je tým najčastejším. Je to duša blízkej či známej osobnosti, s ktorými sa ľudia mnohokrát stretávajú.

Títo duchovia môžu byť dobrí, rovnako ako aj zlí. Ich prítomnosť sa prejavuje mnohými spôsobmi. Dokážu sa zviditeľniť, prehovoriť alebo vydávať rôzne zvuky. Môžu sa nás dotknúť či emitovať konkrétne vône a zápachy.

Tento typ ducha si zachováva svoju predošlú osobnosť počas života. Často navštevuje blízkych, aby ich utíšil. Niekedy sa im snažia dať vedieť niečo dôležité.

Ektoplazma

Ak ste videli rosu alebo hmlu, ktorá vírila pár desiatok centimetrov nad zemou, mohlo ísť o takzvanú ektohmlu. Tento oblak hmly môže stáť na jednom mieste alebo sa pohybovať v kruhoch.

Ektohmla bola zachytená na mnohých fotografiách a videách, na ktorých mala bielu, sivú či dokonca čiernu farbu. Ektoplazma sa môže zjaviť aj v podobe celého tela.

Najčastejšie sú vídané vonku, najmä na cintorínoch, bitevných poliach a pri historických pamiatkach.

ghosthuntingsecrets.com

Poltergeist

Slovo poltergeist znamená „hlučný duch“. Takýto názov dostal tento typ ducha preto, lebo dokáže pohybovať predmetmi, robiť hluk a celkovo manipulovať s fyzickým prostredím.

Aj keď je poltergeist pre mnohých známym duchom, jeho výskyt je veľmi ojedinelý. Klopanie, otváranie a zatváranie dverí či vypínanie a zapínanie svetiel patrí napríklad k znakom prítomnosti poltergeista. Niektorí môžu dokonca spôsobiť a požiare a iné nebezpečné nehody.

Vyčíňanie poltergeista vždy začína pomaly a mierne, no postupne sa zintenzívňuje.

Poltergeist je považovaný za hmotnú masu energie, ktorú nevedomky ovláda živá osoba.

Svetelná guľa

Tento druh ducha je priesvitný alebo priehľadný a vždy sa zjavuje v tvare gule vznášajúcej sa nad zemou. Je to duša zosnulého človeka alebo zvieraťa, ktorá putuje po svete.

Kruhový tvar majú títo duchovia preto, lebo im uľahčuje pohyb. Väčšinou je to ich prvá podoba, ktorú mávajú predtým, než nadobudnú podobu ľudského tela.

Podľa nespočetných videí a fotografií, na ktorých boli svetelné gule zachytené, sa pohybujú veľmi rýchlo a majú nádych bielej či modrej farby.

ghosthuntingsecrets.com

Lievikovitý duch

Tento duch má podobu víriacej špirály svetla a je spájaný s náhlym pocitom chladu. Týchto duchov môžeme často zaznamenať v domovoch ľudí a na historických pamiatkach. Sú to bývalí obyvatelia týchto priestorov, ktorí prišli pozdraviť tých nových alebo svojich milovaných.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 23. februára 2018Zdroj www.ghostsandgravestones.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: