Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé fakty spojené s pochovávaním #4: Hrôzy spojené s čiernou smrťou

Skull 476740_640.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

So smrťou a pochovávaním mŕtvych sa odjakživa spájajú rôzne legendy a záhady. Pozri si pokračovanie série venovanej desivým faktom spojených s pochovávaním mŕtvych.

Morové jamy v Londýne

To, že bol Londýn v období moru plný takzvaných morových jám, je celkom známe. No morové jamy boli oveľa horšími miestami, ako si dokážeme predstaviť. Okrem toho, že to boli jamy, do ktorých sa hádzali mŕtve telá tých, ktorí podľahli moru, to boli miesta, ktoré desili obyvateľov Londýna. Strach zo smrti vládnucej všade navôkol sa neustále stupňoval.

Tí, ktorých zabil mor, boli jednoducho do jamy vhodení bez nejakého obradu či poslednej rozlúčky s blízkymi. Londýnčania sa preto obávali, že to bude mať vplyv na posmrtný život zosnulých.

Aby sa zabránilo šíreniu choroby, k masovým hrobom sa pozostalí ani nemohli prísť pomodliť za duše svojich príbuzných. Mnohí z pozostalých sa totiž v zúfalstve hádzali do hrobu k svojim príbuzným, preto bolo zhromažďovanie sa pri masových hroboch zakázané. Keďže ich potom odtiaľ musel niekto vytiahnuť, ľudia sa obávali šírenia moru.  Aj to bol dôvod, prečo ich tam občas nechali napospas smrti, a tak boli pochovaní zaživa.

Strach vzbudzovali aj samotní „zberači mŕtvol“, ktorí sa k zosnulým často správali neúctivo. Známy je prípad istého zberača mŕtvol menom Buckingham. Ten napríklad vystavoval nahé telá mladých mŕtvych žien, za čo napokon skončil vo väzení.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 16. februára 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: