Ľudia pri návšteve jedného z najdesivejších cintorínov, Greyfriars Kirkyard, odpadávajú od strachu!

Zdieľať
Greyfriarskirkyardtitulna.jpg

Ak sa spýtate špiritistov, lovcov duchov či rôznych iných paranormálnych vyšetrovateľov na cintoríny, prvou vecou, ktorú vám o nich prezradia, je, že nie sú vôbec strašidelné. V skutočnosti vám mnoho ľudí s parapsychologickým cítením povedia, že cintoríny sú väčšinou pokojným miestom. Toto však nie je prípad cintorínu Greyfriars Kirkyard, ktorý sa nachádza v škótskom meste Edinburg. Nielen že je cintorín neobyčajne strašidelný, ale dokonca je paranormálna aktivita za jeho bránami tak zúrivá a násilná, že ľudia z tohto miesta častokrát vyplašene utekajú so škrabancami či uhryznutiami. Šťastlivci utečú ešte predtým…

Http://www.geograph.org.uk/photo/2445677

História cintorínu Greyfriars Kirkyard sa datuje až do roku 1560. Napriek tomu, že je toto miesto údajne domovom niekoľkých duchov, najväčšiu pozornosť si získava jeden konkrétny, o ktorom sa hovorí, že je stredobodom všetkej násilnej aktivity. George „Bluidy“ Mackenzie, muž, o ktorého duchovi je reč, bol za života nanajvýš hanebným človekom.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:George_MacKenzie.jpg

Škótsky právnik bol počas 17. storočia priamo zodpovedný za smrť vyše 18 000 oponentov kráľa Charlesa II. V skutočnosti bolo mnoho z nich uväznených priamo v časti Greyfriars Kirkyard. Zvrátený Mackenzie, ktorý miloval mučenie svojich nepriateľov, ich napokon nechal vyhladovať a popraviť sťatím hlavy, ktoré boli nabodávané na hroty brán prekliateho cintorínu. Osud však dostihol aj tohto muža a nakoniec bol pochovaný v obrovskej hrobke spomínaného cintorínu, ktorá bola priamo prepojená s miestnosťou, kde boli mučení jeho nepriatelia. Tento fakt sa mu zrejme nepáčil, keďže mu jeho zloba a zvrátenosť zostali aj po smrti.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Greyfriars_Kirkyard,_north east_corner.jpg
Https://www.flickr.com/photos/33278177@N00/3596778360

Počas dlhých rokov sa hromadili príbehy o zúrivej paranormálnej aktivite na cintoríne Greyfriars Kirkyard. Jeden z najznámejších sa však stal v roku 1999. Bezdomovec, ktorý sa snažil ukryť pred nepriaznivým škótskym počasím, sa vlámal do Hrobky Georga Mackenzieho, aby sa v nej ukryl a prenocoval v jeho truhle (zvláštny nápad). Skončilo sa to najhoršie, ako sa len mohlo. Rakva, ktorej sa nikto nedotkol niekoľko stovák rokov, sa pri manipulovaní bezdomovcom doslova rozpadla. Ten z miesta utiekol v panike a vykrikoval, že nechtiac oslobodil ducha. Pravdepodobne mal pravdu.

Https://www.flickr.com/photos/mtl_shag/6368299145

Za niekoľko posledných rokov počas prehliadky cintorínu omdlelo vyše 170 ľudí a bolo zdokumentovaných vyše 500 útokov. Mnohí návštevníci odchádzajú z cintorínu s popáleninami, krvácajúcimi nosmi a dokonca aj zlomenými kosťami. Počas jedného zo špiritistických spojení s duchmi sa údajne ohlásil duch Mackenzieho s tvrdením, že je zodpovedný za smrť miestneho média.

Https://www.flickr.com/photos/gruenemann/9310562988

Odvážlivci, ktorí navštevujú cintorín Greyfriars Kirkyard, častokrát recitujú známu detskú riekanku, ktorá údajne vyvoláva u duchov zlosť. Pre tých, ktorí by chceli z cintorína odísť s pár zlomeninami či modrinami naviac, riekanka znie nasledovne: „Bluidy Mackingie, come oot if ye daur, lift the sneck and draw the bar!“

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tomb_of_John_Bayne_of_Pitcarlie,_Greyfriars_Kirkyard_Edinburgh.jpg

Cintorín je otvorený pre rôzne prehliadky a iné návštevy. K dispozícii sú sprievodcovia, ktorí nových návštevníkov vždy upozorňujú na to, že mnohí z cintorína odchádzajú s krvácaním či modrinami a že sa majú pripraviť na možnosť veľmi nepríjemného zážitku. Zdá sa, že zvrátený Mackenzie sa vyžíva v mučení ľudí aj po svojej smrti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom