Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe, no o to desivejšie legendy o hrôzostrašných príšerách – 3. časť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shadowsflyte.files.wordpress.com
reklama:
reklama:

Rôzne náboženstvá, krajiny, ba aj maličké mestá majú svoje vlastné legendy o hrôzostrašných príšerách. Tu sú ďalšie menej známe desivé monštrá z legiend.

Baykok

O Baykokovi môžeme započuť v domorodých amerických legiend. Týmto monštrom sa stali bojovníci, ktorí spáchali hanebný čin, ako napríklad zabitie člena blízkej rodiny.

Keď nečestný bojovník zomrel, tak mu jeho príbuzní nedovolil odísť na večný odpočinok. Namiesto toho, aby ho riadne pochovali, tak jeho kosti rozhodili po rôznych miestach, takže duša mŕtveho nemohla odísť.

Baykok má podobu tenkého kostlivca s horiacimi červenými očami a dokáže lietať.

Desiva bytosť Baykok má jediný cieľ – zabiť všetkých živých naokolo. Keď tento kostlivec zbadá obeť, tak vydá hlasitý škrek, čím ju paralyzuje. Baykok sa potom zneviditeľný a svoju obeť zasiahne šípom, aby nemohla ani naďalej ujsť. Potom príde Baykok človeka doraziť svojim kyjakom a následne zje jeho pečeň.

Prekliate Baykoka sa dá zvrátiť tým, že sa pozbierajú všetky jeho kosti a riadne sa pochovajú.

aminoapps.com

Tarasque

Táto chiméra pochádza z francúzskych legiend. Má telo vola, chvost škorpióna, hlavu leva s konskými ušami a korytnačí pancier. Tarasque na svojej levej tvári vždy nosil výraz trpkého starého muža.

Tarasque žil vo vodách rieky Rhôna, kde napádal a ničil všetky okoloidúce lode. Beštia Tarasque taktiež napádala okolité dediny a mestá, v ktorých všetko ničila svojim smrteľným dychom.

Obyvateľom mesta Tarasque, po ktorom bola táto príšera pomenovaná, sa jedného dňa podarilo Tarasque chytiť. Skrotili ju spevom a jej dych uhasili svätenou vodou. Bezbrannú Tarasque potom zabili.

Po smrti tejto chiméry bolo mesto Tarasque premenované na Tarascon.

en.wikipedia.org

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 18. apríla 2018Zdroj imgur.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: