Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mladá sestrička bola schovaná pod posteľou, kým vrah znásilnil a zabil jej 8 spolubývajúcich

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.chicagotribune.com

Bola neskorá, no horúca júlová noc v roku 1966, keď 23-ročná zdravotná sestrička Corazon Atienza otvorila dvere neznámemu mužovi. Netušila, že tým zabije všetky svoje spolubývajúce.

Hneď po otvorení dverí sa Richard Speck vtlačil dnu do domu. Mladý muž s poďobanou tvárou, mastnými vlasmi a alkoholovým zápachom potom vytiahol malú pištoľ. Všetky dievčatá nahnal do jednej miestnosti a zviazal provizórnymi lanami z prerezanej posteľnej bielizne. Najprv sestričkám a študentkám neublížil, chcel od nich len peniaze.

Po chvíli ich jednu po jednej začal brať von z miestnosti a znásilňovať, škrtiť a bodať. Corazon sa schovala pod posteľ ako jej ostatné spolubývajúce. No aby ju vrah nenašiel, tak sa presúvala z jednej postele pod druhú. Jej nočná mora skončila takmer po šiestich hodinách, keď násilník a zabijak odišiel. Výsledkom bolo 8 zabitých dievčat. Na poslednú mladú ženu Richard Speck pravdepodobne zabudol kvôli svojmu alkoholovému opojeniu.

Keď už Corazon dlhšiu dobu nepočula žiadne zvuky, tak sa oslobodila z pút a vyliezla na okennú rímsu, odkiaľ začala kričať o pomoc. Započuli ju susedia a prišli na pomoc.

www.chicagotribune.com

Štyri dni neskôr po tejto hroznej udalosti bol Richard Speck odvezený do nemocnice. Podrezal si zápästia rozbitou fľašou, snažiac sa ukončiť svoj život kvôli Corazon, ktorú nechal žiť a ktorá pomáhala s jeho identifikáciou. Jeden doktor v nemocnici spoznal vraha podľa novinových fotografií a zavolal políciu, ktorá ho prišla zatknúť.

Richard Speck bol najprv odsúdený na popravu elektrickou stoličkou, no nakoniec dostal 50 až 150 rokov za každú z ôsmych vrážd. Zomrel vo väzení na infarkt v roku 1991, krátko pred jeho 50-timi narodeninami.

www.biography.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 10. februára 2018Zdroj people.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.