Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mužovi trvalo 19 mesiacov prebehnúť Ameriku. Prekonal 15-tisíc míľ, na konci ktorých pripravil priateľke prekvapenie

Beh.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Mnoho ľudí, inšpirovaných klasickým filmom 90. rokov Forrest Gump, sa pokúsilo prebehnúť Ameriku, ale len niektorým sa to aj podarilo. Jedným z ľudí, ktorí dosiahli tento impozantný výkon, je 39-ročný veterinár Rob Pope z Liverpoolu v Anglicku.

Potreboval 19 mesiacov na to, aby sa mu podarilo prebehnúť viac ako 15-tisíc míľ po celej Amerike. Rob už štyrikrát prekonal túto krajinu a stal sa prvým človekom, ktorý prebehol USA trikrát za jeden rok.

Beh1.jpg
www.facebook.com

Niet pochýb o tom, že Rob sa inšpiroval filmom Forrest Gump. „Len som mal pocit, že bežím,“ odpovedal Rob citátom Forresta Gumpa na otázku novinárov, prečo sa rozhodol, že to urobí. Neskôr však odhalil svoju skutočnú motiváciu.

Beh2.jpg
www.facebook.com

„Najprv som mal myšlienku prebehnúť Ameriku pred 15 rokmi. Mal som niekoľko neúspešných pokusov, ale po tom, ako som jeden večer pozoroval Forresta Gumpa, videl som svetlo“, povedal úspešný bežec. Jeho hlavnou motiváciou pre beh bolo získavanie peňazí na charitu. Podarilo sa mu získať už 30-tisíc libier.

Beh3.jpg
www.facebook.com

Rob nie je v behu žiadny nováčik. V roku 2015 sa stal majstrom austrálskeho maratónu a dvakrát za sebou vyhral aj Liverpool Rock ‚n‘ Roll Marathon. Počas svojho behu po celej Amerike si urobil krátku prestávku, aby sa vrátil do Veľkej Británie, aby bol svedkom narodenia jeho dcéry.

Beh4.jpg
www.facebook.com

Tiež sa mu podarilo zúčastniť sa na londýnskom maratóne a zlomil Guinnessový rekord pre najrýchlejší maratón vo filmovom kostýme, kedy bol oblečený ako Forrest Gump.

Beh5.jpg
www.facebook.com

Bežec priznáva, že počas legendárneho behu musel prekonať fyzickú bolesť z niekoľkých zranení a bojovať s extrémnym vyčerpaním. „Po mojom prvom zranení, len po 400 míľach, som odpadol na čerpacej stanici. Dal som príliš veľa do toho všetkého, aby som neuspel.“ Zranenie malo samozrejme vplyv aj na jeho duševný stav.

Beh6.jpg
www.facebook.com

Rob pripustil, že ho trápila aj osamelosť. Odmietol sa však vzdať. „Ako všeobecne veľmi pozitívna osoba som mal silné zameranie, ukončenie nebolo nikdy možnosťou.“

Beh7.jpg
www.facebook.com

Po skončení behu Rob požiadal svoju dlhodobú priateľku o ruku. „Nadine bola mojou skalou, nedokázal by som to bez nej. Preto tento návrh bol v tej chvíli to pravé“.

Beh8.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 21. mája 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: