Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neskutočné. Pacientka začala horieť počas laserovej operácie.

Doctor 650534_640.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com

Ako môžeme vidieť, aj na operačnom stole sa stávajú kuriozity. Toto je ale až neuveriteľné!

Tento prípad sa stal ešte v apríli tohto roku v Tokiu, no konečný verdikt padol len pred pár dňami. S takýtmo prípadom sa lekári ale ešte nestretli. Zrejme im dalo vyšetrovanie naozaj zabrať, keďže sa až doteraz k veci nikto nevyjadril.

30-ročná žena mala naplánovanú laserovú operáciu. Lekári však zostali počas nej šokovaní, keď z ničoho nič začala pacientka horieť. Laser totiž prišiel do styku s nejakým plynom.

https://pixabay.com/sk/chirurgia-chirurgovia-prevádzka-880584/
pixabay.com

Oheň spálil veľkú časť ženského tela, vrátane jej pása a nôh. Výbor z externých odborníkov sa pozrel na prípad a dospel k záveru, že žiadne horľavé materiály neboli prítomné na operačnej sále v čase operácie. Chirurgické zariadenia boli tiež označené ako dobre fungujúce.

https://pixabay.com/sk/chirurgia-nástroje-chirurgovia-688380/
pixabay.com

Asahi Shinbun vydal správu, v ktorej uviedol: „Keď pacientke unikli črevné plyny do priestoru operačnej sály, to podnietilo ožarovanie laserom a následný vznik a šírenie ohňa.“ 

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 2. novembra 2016Zdroj www.fox10phoenix.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.