Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenka a Čech natočili zábavné video. Ako dobre si s bratmi naozaj rozumieme?

Svk.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Veľa cudzincov si myslí, že slovenský a český jazyk je rovnaký, alebo veľmi podobný. Tá podobnosť je sčasti pravdivá, no sú slová, ktoré sa úplne inak píšu a znejú v češtine aj slovenčine.

Slovenka Slávka a Čech Martin natočili zábavné video. Je to prevažne pre cudzincov, pretože obsahuje aj titulky. A to preto, aby pochopili, aké rozdielne môžu tieto dva jazyky byť.

www.youtube.com

Odpálili to ako praví „čechoslováci“ so slivovicou. A potom im už nič nebránilo predstaviť svetu pár slovíčok. Skúšali sa navzájom a treba povedať, že nás dobre pobavili.

www.youtube.com

Viete, čo znamená v češtine zelí, rampouch, či lilek? Ak nie, títo dvaja mladí ľudia vám to vo videu prezradia. Aby sme boli spravodliví, tento bratský súboj skončil remízou. Tu je dôkaz, že veľa slovíčok v slovenčine, inak znie v češtine. No aj napriek tomu si dokonale rozumieme, no nie?

www.youtube.com

Slovenčina vs. čeština!

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 10. marca 2017Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.