Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 2. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna2.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame ďalšie dva príbehy.

Matka ako príšera

„Stalo sa to, keď som mal 6 rokov, teda 20 rokov dozadu, no stále si to pamätám, akoby to bolo včera. Neprebehol ani jeden mesiac, počas ktorého by som si to neprehral v hlave. Pamätám si, ako som sa prebudil z nočnej mory a zopár minút som ležal na posteli. Vtom sa otvorili dvere do mojej izby v nich stála moja mama, videl som jej siluetu. Prišla ma upokojiť? pýtal som sa sám seba.

Https://pixabay.com/en/sleep bed sheets covers comforter 839358/

Nič nepovedala. Vtom sa desivo vyzerajúcou chôdzou pretackala do izby, kvôli čomu začala pôsobiť dosť strašidelne. Videl som iba tmavé obrysy jej tela a hlavy, jej vlasy však vyzerali hrozne neupravene a jej hlava bola oveľa väčšia ako normálne. Ležal som na vrchu poschodovej postele, dole spala moja malá sestra. Mama sa postavila rovno k posteli, jej hlava bola na mojej úrovni. Stála tam zhruba minútu, a to v úplnej tichosti. Začal som pociťovať, že sa deje niečo naozaj čudné.

Vtom natiahla ruky a začala ma jemne štekliť. Zatiaľ som nebol až tak vydesený. Úzkosť som začal pociťovať, keď sa šteklenie stupňovalo. Začala niečo potichu mrmlať, ako keby si niečo hundrala popod nos. Konečne som sa odhodlal jej povedať, aby s tým prestala, no presne ako očakávate, nedokázal som zo seba dostať ani jedno slovo.

Https://pxhere.com/en/photo/1366881

Šteklenie sa ďalej stupňovalo, až kým ma nezačala škrabať, rýpať a trhať kožu. Jej mrmlanie prerástlo do hlbokého vytia a vrčania. Nemohol som sa pohnúť či vydať zo seba akýkoľvek zvuk. Prečo ma moja malá sestra nezobudí a nepomôže mi? pýtal som sa. Najdesivejšia vec, aká sa mi kedy stala.“

Spoločná nočná mora

„Stalo sa to v izbe mojej sestry. Ležala som na chrbte a všimla si temnú postavu, ako skáče zo steny na stenu. Samo o sebe to pre mňa nebol až tak desivý zážitok, keďže mávam spánkovú paralýzu veľmi často, takže som o tom ani nikomu nevravela. Ďalší týždeň sme so sestrou sedeli pri stole a vtom mi povedala, že mala veľmi čudný sen (jej prvá skúsenosť so spánkovou paralýzou) a do detailov mi opísala presne tú istú postavu, akú som videla aj ja.“

Na ďalšie príbehy od ľudí, ktorí zažili spánkovú paralýzu, sa môžete tešiť už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom