Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 9. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna9.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame príbeh ženy, ktorá na svojej tvári cítila dych neznámej bytosti, a muža, ktorý sa rozhodol, že sa paralýze nebude brániť, čo následne aj oľutoval.

Horúci dych na tvári

„Spánkovú paralýzu som mávala celkom často. Asi ma stresovala škola. Školu som už, chvalabohu, dokončila. Avšak väčšina mojich halucinácii bola iba sluchová alebo pocitová. Našťastie som nikdy nič nevidela.

Https://www.maxpixel.net/Woman Sleeping Bed Person 1836316

Myslím si, že najhorší zážitok, ktorý som mala počas paralýzy, bol ten, keď som ležala na posteli na boku. Chrbát som mala otočený k stene a tvár smerovala do tmavej izby. Stalo sa to niekedy nad ránom, prebudila som sa a zrazu som pocítila ten zlovestný nepríjemný pocit, pri ktorom vás pohltí strach a viete, že sa deje niečo naozaj zlé.

Ucítila som, ako sa vedľa mňa prehýba posteľ, akoby po nej niečo liezlo. Navyše, moja posteľ poriadne vŕzga, takže som pohyb neviditeľnej bytosti taktiež počula. Bola som na smrť vydesená, nedokázala som otvoriť oči, držala som ich pevne zatvorené. Tá vec sa preniesla nado mňa, vedela som, že má tvár rovno pred tou mojou, cítila som na sebe jej dych.

Https://www.flickr.com/photos/alyssafilmmaker/3241030914

Trvalo to len niekoľko minút, no pripadalo mi to ako celá večnosť. Jedna z najhorších vecí, aká sa mi kedy stala. Nič nie je tak desivé, ako čudesné hlasy zo záhrobia a pocit, že nad vami niečo stojí a čaká, až otvoríte oči. Keď som to cítila, jednoducho som od strachu skrúcala prsty na rukách a na nohách a snažila sa prebudiť z tejto živej nočnej mory.“

Pocit umierania

„Spánkovú paralýzu som začal mávať od čias strednej školy. Býval som pri tom na smrť vydesený, až kým som si o tomto fenoméne niečo nezistil. Keď sa to stane teraz, snažím sa zostať pokojný, čo je pomerne jednoduché, pokiaľ si uvedomujete, čo sa deje a že to nie je skutočné (aspoň dúfam). Následne sa snažím pohnúť rukou, skúšam to znova a znova, až kým sa z paralýzy nevyslobodím.

Https://www.flickr.com/photos/simpleinsomnia/25208888064

Jednu noc som sa prebudil do paralýzy, no necítil som sa na vzdor, nechcelo sa mi s tým znova zápasiť. Pokúsil som sa teda znovu zaspať, bez ohľadu na to, čo sa deje. Mal som pritom hrozný pocit, nedokážem to vysvetliť. Ako keby moja duša opúšťala telo alebo zomierala. Rozhodol som sa teda, že sa s tým predsa len popasujem. Odvtedy s tým bojujem stále, až kým sa nevytrhnem z paralýzy. Sadnem si, doprajem si dúšok vody, otočím sa na posteli a spím ďalej.“

Ďalšie zážitky ľudí, ktorí zažili spánkovú paralýzu, vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom