Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné víly, ktoré by ste určite nenašli v rozprávkach pre deti – 2. časť

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
loneanimator.deviantart.com daveallsop.deviantart.com
reklama:
reklama:

Väčšinu víl poznáme ako dobré, milé a pekné stvorenia, ktoré pomáhali ostatným. Existujú však aj také víly, ktorých prítomnosť prinášala iba smrť a utrpenie. Tu sú ďalšie z nich.

Sluagh

Stvorenie Sluagh tvorili víly, ktoré boli dušami zlých ľudí a tých, ktorí zomreli bez pokrstenia. Tento lietajúci roj zlomyseľných víl poletoval najmä v noci, hľadajúc obete.

Sluagh svoje ľudské koriste vzniesol do veľkej výšky, z ktorej ich púšťal na zem, spôsobujúc bolestivé zlomeniny a často aj smrť.

V niektorých prípadoch tento roj rád mučil ľudí tým, že ich prinútil strieľať otrávené šípy na ostatných ľudí a zvieratá.

Mŕtvolný zápach bol znamením a varovaním, že Sluagh blíži. Jedine vo svojich domoch za zavretými oknami a dverami boli ľudia pred nim v bezpečí.

ferrebeekeeper.wordpress.com

Fachan

Jediný pohľad na Fachana dokázal človeku zastaviť srdce – tak desivo vyzerala táto víla. Fachan bol pokrytý od hlavy až po päty dlhou srsťou a mal z každej časti tela len po jednom kuse.

Táto víla bola veľmi agresívna a nadovšetko si bránila svoje teritórium. Fachan pri sebe nosil vždy kyjak s klincami alebo reťaz, s ktorými neváhali zaútočiť na votrelcov.

www.comicartfans.com

Búrková bosorka

Vďaka jej schopnostiam prezývali túto vílu Búrková bosorka. Ako napovedá jej meno, táto víla žijúca v jazere Erie privolávala na nič netešiacich námorníkov hrôzostrašné búrky.

Pred svojimi útokmi vždy zaspievala desivú pieseň, ktorá predpovedala záhubu všetkých na palube. Potom privolala silnú búrku a až k lodi sa priviezla na ničivých vlnách oceánu, aby mohla zajať stroskotaných námorníkov.

Búrková bosorka vyzerala naozaj desivo. Mala zelenú pokožku aj zuby, žltkasté oči a veľmi ostré črty tváre. Jej dlhé nechty obsahovali paralyzujúci jed, ktorý znehybnil akúkoľvek obeť, ktorú chytila.

colinrichards.deviantart.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 26. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: