Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné víly, ktoré by ste určite nenašli v rozprávkach pre deti – 1. časť

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
illusion.scene360.com

Väčšinu víl poznáme ako dobré, milé a pekné stvorenia, ktoré pomáhali ostatným. Existujú však aj také víly, ktorých prítomnosť prinášala iba smrť a utrpenie.

Ankou

Táto víla, ktorá stelesňuje smrť v keltskom folklóre, bola kedysi ľudským princom, ktorý zbožňoval lovenie. Jeden deň počas lovu narazil na Smrť, ktorá ho vyzvala na duel práve v tejto činnosti.

Sebavedomý a nebojácny princ výzvu prijal. Ten kto zvíťazil, dostal právo rozhodnúť o osude toho druhého. Princ prehral a bolo mu prikázané navždy zbierať duše mŕtvych.

Takto vznikla víla Ankou, tajomná postava, ktorá bola celá zahalená v čiernom. Ankou putovala zemou na svojom voze s konským záprahom, do ktorého zbierala nájdené duše.

Chladný vietor signalizoval príchod Ankou a varoval umierajúcich, že ich čas sa blíži.

monsieurhenri.deviantart.com

Red Cap

Červené Čiapky, ako ich meno môžeme preložiť, boli vražedné víly pochádzajúce zo Škótska. Vyzerali ako vychudnutý starí muži, no mali ostré zuby a pazúre, s ktorými dokázali zabíjať.

Ako zbraň nosili kosu, s ktorou rezali a sekali ľudí na kúsky. Mali nesmiernu silu a rýchlosť, vďaka ktorým vedeli premôcť mužov akejkoľvek veľkosti.

Po brutálnom zmasakrovaní svojich obetí tieto víly vždy poutierali ich krv so svojimi čiapkami, podľa čoho dostali svoje pomenovanie.

Red Capovia bola aj kanibalmi, ktorí si radi pochutnávali na mäse ľudí či iných víl.

Jediným spôsobom, akým sa dalo ochrániť pred týmito vražednými tvormi, bolo recitovať verše z Biblie.

forgottenrealms.wikia.com

Berberoka

Berberoka bola nebezpečná vodná víla, ktorá žila vo filipínskych bažinách a riekach. Živila sa rybármi, ktorí navštevovali tieto vody.

Aby Berberoka ku sebe prilákala rybárov, tak do seba pohltila skoro všetku vodu z určitého miesta. Všetky ryby takto ostali viditeľné v plytkej vode a rybári sa k nim začali hnať.

Akonáhle nič netušiaci rybári dorazili na miesto, Berberoka zo seba vypustila požitú vodu a prevrátila tak lode rybárov. Bezmocných mužov potom stiahla pod vodu, kde ich začala pojedať.

listverse.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 25. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.