Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zabijak Zodiac sa priznal až k 37 vraždám. Aká ja však skutočná pravda?

Zodiak.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Zodiakový vrah je jednou z najznámejších postáv americkej kriminalistiky 20. storočia. Tento neznámy vrah pôsobil koncom 60. rokov a začiatkom 70.rokov, kedy zabil najmenej päť ľudí. Pritom sám sa priznal k 37 vraždám.

Odkedy sa jeho vraždy dostali na verejnosť, ľudia o ňom zbierajú fakty, zhromažďujú možné dôkazy a špekulujú o jeho identite. Nedávno bol Zodiak znovu na pretrase kvôli bizarným meme, ktoré sa objavili na internete a teoretizujú o tom, že vrahom je Ted Cruz. Ted Cruz je síce vinný z mnohých vecí, ale tieto vraždy na svedomí nemá. Je to zrejmé hlavne pre to, že sa narodil až po týchto vraždách. Hoci tieto meme sa dajú brať ako vtip, je vďaka nim zrejmé, že Zodiakový vrah aj po toľkých rokoch ľudí zaujíma a púta ich pozornosť. Sú ním fascinovaní a aj sa boja.

sk.wikipedia.org

Tento vrah sa preslávil najmä vďaka listom. Začalo sa to v roku 1969 následne po útoku na Ferrina a Mageaua, kedy vrah poslal listy do Bay Area Newspapers. V listoch sa priznáva k vraždám a násiliu. V liste do The San Fracisco Examiner vrah sám seba označil ako „Zodiaca“. V listoch sa následne objavujú kryptogramy a šifry spolu s odkazom, že práve ony môžu odhaliť jeho identitu. Ale toto privilégium bude dané len tým, ktorí šifry rozlúštia. Listy sú tiež známe pre Zodiacov typický podpis, ktorý je dnes vo svete veľmi populárny. Ide o kruh, cez ktorý ide kríž. V listoch vrah opisuje aj detaily vrážd, aby dokázal, že je naozaj zodiakovým vrahom. Ako príloha jedného listu bola priložená aj látka, kúsok z trička jednej obete.

www.youtube.com

Hoci sa Zodiacovi pripisuje len päť vrážd, je tu veľa dôvodov veriť, že ich bolo naozaj až 37 – ako on sám tvrdil. V jednom liste napísal poznámku Ja- 37, SFPD (San Francisco Police Department)-0.

Podozrivých bolo mnoho, medzi nimi aj pracovník novín či otec, na ktorého by sedel opis vraha, ale vraždy neboli dodnes nikomu konkrétnemu pripísané.

Zodiac_listy
en.wikipedia.org

Tajomstvo Zodiaca a jeho vrážd stále pretrváva. Vďaka brutalite vrážd a vrahovou snahou získať si pozornosť médií a hraním sa s políciou, aj po toľkých rokoch priťahuje veľa ľudí. Zodiakový vrah sa stal námetom pre mnoho kníh, filmy o ňom sú veľmi populárne a v poslednej dobe si získal aj pozornosť tvorcov meme. Ak Zodiacovi išlo o pozornosť a slávu, má ju zaručenú už asi navždy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 5. apríla 2017Zdroj www.bustle.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: