Anglický herec, ktorý sa stal medzinárodnou hviezdou vďaka filmom o Harrym Potterovi, chcel byť kedysi kriketovým hráčom. Viac zaujímavých faktov nájdete v článku.
Daniel debutoval v roku 1999 v úlohe Davida v TV filme David Copperfield.
Rodičia mu nechceli dovoliť uchádzať sa o rolu Harryho Pottera kvôli tomu, že podľa zmluvy musel natočiť všetky filmy.

Keď zistil, že rolu Harryho dostal, práve sa kúpal.

Trpí dyspraxiou, čiže má problém s koordináciou rúk a očí.

Miluje písanie, počúvanie hudby, čítanie, hranie na PlayStation a učenie sa hry na basovú gitaru.

Jeho najobľúbenejšou časťou zo série kníh o Harrym Potterovi je tretia – Väzeň z Azkabanu.

Je neuveriteľne dochvíľny a spoľahlivý. Počas natáčania Harryho Pottera chýbal na pľaci len dva dni, aj to kvôli žalúdočnej chrípke.

Počas natáčania scény, keď sa Harry a Hermiona bozkávali, musel Rupert Grint odísť, pretože sa veľmi smial.

Jeho obľúbenou farbou je zelená.

Miluje horúcu čokoládu a diétnu colu.

Jeho obľúbenými hercami sú Cameron Diaz, Julia Roberts, Scarlett Johansson a Ben Stiller.

Daniel si nečíta žiadne články o sebe a ani žiadne recenzie jeho filmov a hier.

Jeho najobľúbenejšími filmami sú Little Miss Sunshine, 12 rozhnevaných mužov (1957), Stairway to Heaven (1946) a Dr. Divnoláska (1964).
Daniel píše básne pod menom Jacob Gershon. Ide o kombináciu jeho stredného mena a židovskej verzie rodného mena jeho matky.

Je milovníkom hudby, obzvlášť punku. Medzi jeho obľúbené kapely patria The Clash, The Pixies, Sex Pistols a The Killers.
Okrem kráľovskej rodiny je najmladšou osobou, ktorej portrét sa nachádza v National Portrait Gallery.

Ak by si raz dal tetovanie, bolo by to niečo „naozaj snobské“, napríklad citát od írskeho dramatika Samuela Becketta „Try again, fail again, fail better“.
