Smutná nedeľa v šoubiznise: Zomrel herec Andy Hryc († 71) a Bartošovej expartner Ladislav Štaidl († 75)

Zdieľať
Dnes nás opustil Andy Hryc a Ladislav Štaidl
Dnes nás opustil Andy Hryc a Ladislav Štaidl Foto: SITA, TV Nova

Posledná januárová nedeľa sa začala obrovským šokom. Slovenský a český šoubiznis zasiahli dve obrovské straty. Svoj boj s leukémiou prehral herec Andy Hryc († 71), o ktorého smrti informovala jeho dcéra, producentka Wanda Hrycová. Krátko na to prišla správa aj od našich západných susedov o náhlom úmrtí skladateľa a expartnera Ivety Bartošovej († 48) Ladislava Štaidla († 75). Ten nezvládol vyhrať na ochorením Covid 19. 

„Dnes o 3.13 hod ma opustil najdôležitejší muž môjho života… Posledné hodiny toho jeho som ho držala pevne za ruku, posledné slová, ktoré som mu povedala boli „ľúbim ťa“ a posledné slová, ktoré povedal on, boli „aj ja ťa veľmi ľúbim. Zbohom tato, ďakujem za všetko, už nič nebude ako doteraz,“ napísala ku krásnej fotke, kde drží svojho otca za ruku Wanda. Tá si bola so svojim miloaným ockom veľmi blízka, Hryc sa objavoval aj v jej projektoch ako Správa, Slovania a iných. Hercovi diagnostikovali akútnu leukémiu a poas boja so zákernou chorobou schudol neuveriteľných 50 kilogramov. V poslednom období mu problémy robila aj chôdza a tak na presuny používal invalidný vozík, no tie kratšie zvládal aj s chodítkom. Do poslednej chvíle veril, že sa mu boj so chorobou podarí vyhrať.

V roku 1971 absolvoval štúdium herectva na VŠMU v Bratislave.Hereckú kariéru začal v Štátnom divadle v Košiciach. V rokoch 1978 – 1981 bol v slobodnom povolaní a od roku 1981 členom súboru bratislavskej Novej scény. Po Nežnej revolúcii najprv vstúpil do politiky a potom založil nezávislé rádio Twist, ktorého riaditeľom bol do konca roku 2004 (licenciu získalo v roku 1991, začalo vysielať vo februári 1993 a vysielalo do apríla 2006). Od roku 2005 bol podpredsedom predstavenstva a. s. Rádio Twist. Bol honorárnym konzulom Seychelskej republiky. Krátky čas pôsobil ako riaditeľ Novej scény. Účinkoval v množstve filmov, televíznych a rozhlasových inscenácií. V českom televíznom seriáli Černí baróni (2004) v réžii Juraja Herza hral hlavnú úlohu legendárneho majora Terazkyho.

Informáciu o smrti Ladislava Štaidla priniesol český denník Blesk. Legendárny skladateľ, ktorý tvoril s takými hviezdami ako Karel Gott, alebo Karel Svoboda podľahol komplikáciám spojeným s ochorením koronavírusu. Do nemocnice ho pritom nechal previesť jeho najmladší syn Artur, ktorého mal so svojou expartnerkou Ivetou Bartošovou. Tá spáchala samovraždu pred 7 rokmi skokom pod vlak. Štaidl mal okrem toho synov Jiřího a Jána a dcéru Karolínu z manželstva s právničkou Annou, ktoré sa skončilo v roku 2001. Česť pamiatke obom legendám česko slovenského šoubiznisu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom