Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zvláštne krátke príbehy 1. časť. Zavraždené dievčatá a desivé tváre bez tela

10c mary ashford barbara forrest 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.birminghammail.co.uk
reklama:
reklama:

Niekedy je život zvláštnejší ako fikcia. Ak ste ten typ, ktorý dlho leží v posteli po prečítaní pár kapitol z kníh Stephena Kinga alebo niektorých strašidelných diel na Netflixe, pravdepodobne nezaspíte ani po prečítaní týchto skutočných príbehov.

Zavraždené dievčatá

V anglickom Birminghame sa dvadsaťročné dievča vracalo zo zábavy s priateľom. Bol to večer 27. Mája. Po tom, ako sa dievčaťu a jej priateľovi rozdelili cesty domov, dievča už nikto nevidel živé. Ďalšie ráno našli dievča- napadnuté a zavraždené v Erdington parku. Zo zločinu bol obvinený muž menom Thornton, ale bol prepustený na slobodu. Vražda nikdy nebola vyriešená. Meno zavraždeného dievčaťa bolo Mary Ashford a príbeh sa odohral v roku 1817… A znovu v roku 1974 s obeťou menom Barbara Forrest. Rovnaký vek, rovnaké okolnosti, rovnaké miesto, rovnaké meno vraha, ktorý bol prepustený. Tieto dve dievčatá mali rovnaký osud- len s rozdielom 157 rokov.

http://www.birminghammail.co.uk/news/nostalgia/chilling-links-between-two-brutal-10504871
www.birminghammail.co.uk

Neľudský „návštevník“

Lekári v nemocnici v Medellin v Colombii dostali na vyšetrenie pacienta vo veľmi zlom zdravotnom stave. Tento 41-ročný muž bol HIV-pozitívny a nebral lieky, mal problémy s dýchaním a zápasil s pásomnicou. Nádor na pľúcach ukázal, kvôli čomu má muž problémy s dýchaním a že je to pravdepodobne kvôli nezistenej rakovine. Ale na nádore bolo niečo divné. Ako povedal jeden doktor, vyzeralo to na rakovinu, ale nádory boli zložené z neľudských buniek. Rakovina, ktorá napadla pľúca muža, napadla aj jeho pečeň a nadobličky, bola podľa testov DNA zložená z buniek pásomnice. Ohrozený imunitný systém muža dovolil telu, aby v ňom vznikla nehumánna forma rakoviny. Doktori si boli istí, že vedia ako muža vyliečiť, avšak na to nedostali šancu. Do 72 hodín muž na túto neľudskú rakovinu zomrel.

http://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2015/11/04/454066109/a-man-in-colombia-got-cancer-and-it-came-from-a-tapeworm
www.npr.org

Tváre

Tím lekárov na Univerzite v Kentucky bol zmätený zo 67-ročnej pacientky, ktorá zažívala zvláštne príznaky. Aj keď nemala žiadne známky demencie ani psychické problémy, videla veci vznášajúce sa okolo nej po celý čas. Konkrétne tváre- desivé tváre bez tela, podlhovasté tváre s obrovskými očami a zubami. Žena nešťastná z toho, že by mohla strácať svoju myseľ a súdnosť, s veľkou úľavou prijala diagnózu s názvom Charles Bonnet syndróm. Tento syndróm sa vyskytuje u pacientov s rýchlo sa zhoršujúcim zrakom. Mozog zvyknutý na neustále podnety z oka sa snaží nahradiť si to, čo chýba a nevidno. Výsledkom sú halucinácie, ktoré sú zväčša benígne, ako sú záblesky farieb, či malých zvierat. V prípade tejto ženy sa hrôzostrašné vízie stali prijateľnejšími a znížila sa aj ich početnosť, akonáhle jej bola choroba diagnostikovaná.

https://pixabay.com/sk/tvár-portrét-muž-hlava-starý-984031/
pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 25. novembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: