Keď bol v roku 1914 Béla Kiss povolaný do vojenskej služby, dedinčania si ho v pamäti uchovali ako neuveriteľne inteligentného, dobrého a príjemného chlapíka, ktorý bol známy ako milovník žien. Kiss žil v malom domčeku v maďarskom mestečku Cinkota a keď sa jeho majiteľ dopočul, že Kissa postretol smutný osud a vo vraj vojne zomrel, smutne odišiel dom upratať pre nového obyvateľa. Vtedy majiteľ našiel telá…
Le Loyon: V lesoch vo Švajčiarsku sa vraj pohybuje bytosť vo vojenskej uniforme s plynovou maskou na tvári.
Kovové sudy, o ktorých Kiss tvrdil, že slúžia na palivo, boli v skutočnosti plné tiel jeho obetí. Všetky obete boli ženy zakonzervované v alkohole. Vyšetrovanie odhalilo, že Kiss k sebe ženy lákal s prísľubom lásky a manželstva a potom ich zavraždil pre finančný zisk.
Zistilo sa, že mnohé zo žien si našiel pomocou inzerátov v Budapeštianskych novinách- „Osamelé srdce si hľadá ženu s dobrou finančnou situáciou.“
Ženy sa na tieto jeho inzeráty chytali a chodili za ním. Jedna dokonca predala úspešnú krajčírsku dielňu, aby mohla byť Kissovou úžasnou manželkou, ale aj tak ju postretol osud ako ostatné – skončila v kovovom sude.
Kiss bol v zahraničí a bol živý, keď majiteľ domu objavil hrôzostrašný nález, ale práve vojnová situácia mu dovolila nepozorovane sa stratiť. Správy o jeho osude boli rôzne. Niektorí tvrdili, že zomrel na týfus, podľa iných bol zatknutý a uväznený za vlámania do domov, či ho zabila žltá horúčka a zomrel v Turecku. Všetko to boli len dohady a poplašné správy.
Raz sa úradom podarilo takmer ho dostať, keď dostali správu, že leží v nemocnici, kde sa zotavuje zo zranenia. Kým tam však úradníci prišli, Kiss bol preč a namiesto seba uložil do postele telo cudzieho muža. V chaose vojny bolo nemožné sledovať ho a chytiť ho. Objavili sa správy, že Kiss vstúpil do francúzskej cudzineckej légie a dokonca, že ho videli v roku 1930 v New Yorku.
V roku 1936 sa úrady vybrali zatknúť vrátnika považovaného za Kissa, ale znova prišli neskoro. Kissovi už neboli pripísané žiadne ďalšie vraždy, ale to neznamená, že žiadne neboli. Vďaka vojne precestoval celý svet a vďaka vojne mohli jeho činy ostať zahalené, tak ako aj to, kam vlastne Kiss zmizol.