Doktorka Hele Morrisonová loví sériových vrahov- dokopy mala vyše 135 rozhovor so sériovými vrahmi po celom svete. Má aj kus mozgu Johna Wayne Gacyho.
Fakty o myslení sériových vrahov. Myslia vôbec na niečo, keď zabíjajú?
Experimenty
Robert Berdella znásilnil, umučil a zabil najmenej šiestich mužov. Na svojej obeti vykonával experimenty, z ktorých si viedol vedecké zápisnice. Aj John Wayne Gacy s obeťami experimentoval a nepreukazoval vôbec žiadnu emóciu. Mohli to robiť preto, že nie sú k obeti pripútaní, nič k nim necítili, naozaj ju považovali len za objekt. Sérioví vrahovia sú horší ako psychopati, pretože tí aspoň prejavuj emócie.
Partner býva kľúčový
V priebehu svojho výskumu mala Dr. Morrisonová možnosť vypočuť aj manželky sériových vrahov a z toho, čo zhromaždila je jasná jedna vec. Žiadna z partneriek, frajeriek, žien sériového vraha nevedela, čo sa deje… alebo sa na to nikdy nespýtala. Keď John Wayne Gacy pochovával obete pod jeho domom, jeho manželka cítila zápach, avšak John jej povedal, že je to zápach z myší a jej takéto vysvetlenie stačilo.
Ľahko zapadnú
Ak si myslíte, že partnerky sériových vrahov boli hlúpe a nevšímavé, mýlite sa. Nemôžete rozpoznať sériového vraha na prvý pohľad. Ukáže vám len to, čo chce, aby ste videli. Sériový vrah môže byť veľmi očarujúci, charizmatický a doslova priťahuje ľudí. Nie je to psychopat bežiaci s nožom po ulici. Je to doslova sused od vedľa. „Sú úplne obyčajní a práve to je to, vďaka čomu sa obeť dostane do ťažkostí.“ hovorí Morrisonová. Prečo žena otvorí dvere cudziemu mužovi? Je to kvôli obyčajnosti. Obete ani náhodou nepredpokladajú, že práve stretli sériového vraha a ich život sa blíži rýchlo ku koncu. Toto je na nich najnebezpečnejšie- schopnosť zapadnúť.
Neuveriteľné fakty o sériových vrahoch 2. časť
Dr. Morrisonová začala spolupracovať s výskumníkmi na Cambridge University a spolu skúmajú, čo spôsobuje očividný nedostatok empatie u sériových vrahov. Tím výskumníkov plánuje sledovať mozog a jeho reakcie na transmagnetickú stimuláciu. Prostredníctvom transmagnetickej stimuálcie sa magnetické impulzy vysielajú do ľavej prednej strany mozgu, čo generuje slabé elektrické prúdy. Tento projekt má napodobňovať a študovať nedostatok pocitov zo strany sériových vrahov. Dr. Morrisonová hovorí: „je to fascinujúce, že o mozgu vlastne nič nevieme.“