Hawaii a jeho desivé legendy - krásne miesto, na ktorom sa však jeho obyvatelia stretávajú s hrôzostrašnými vecami - 2. časť

Zdieľať

Aj miesta ako Hawaii s krásnymi plážami a oceánom majú svoje desivé legendy. Patria k nim napríklad rôzne príbehy spojené s bohyňou Pele a tragická legenda o dvoch milencoch.

Stará žena pri ceste

Na jednom z ôsmych hlavných ostrovoch Hawaiiu s názvom Havaj (Big Island) sú deti už od malého veku učené jednej veci – ak uvidia popri ceste kráčať staršiu havajskú ženu, tak jej treba pomôcť. Stačí ju dopraviť na miesto, ktoré si želá.

Táto žena by totiž mohla byť Pele, bohyňou ohňa, bleskov a vetra. Toho, kto jej nepomôže, stretne zlý osud. Povráva sa, že táto bohyňa sa v podobe starej ženy zjavuje najmä pri ceste s názvom Saddle.

https://htourshawaii.com/Saddle-Road/

Kvetina Lehua

Na strome Ohia kvitnú nádherné kvety s názvom Red Lehua Blossom, ktoré by však nikto nemal trhať. Strom aj jeho kvety sú súčasťou starej legendy.

Ohia a Lehua kedysi neboli mená stromov a kvetov, ale dvoch mladých milencov. Ohia bol príťažlivý bojovník a Lehua bola to najkrajšie a najjemnejšie dievča na ostrovoch. Jedného dňa stretla Pele krásneho bojovníka a chcela ho pre seba. Ohia ju však odmietol, pretože svoju lásku už našiel. Odmietnutie smrteľníka Pele rozzúrilo a premenila ho na pokrútený strom.

Lehua prišla o jej milenca a mala zlomené srdce. Prosila Pele, aby ho premenila späť, no tá odmietla. Ostatným bohom prišlo dievčaťa ľúto, no kliatbu nedokázali zvrátiť. Preto aspoň Lehuu premenili na krásny kvet, ktorý bude kvitnúť na strome, ktorým bol jej milenec Ohia. Týmto spôsobom budú naveky spolu.

Kým kvety zotrvajú na strome a nikto ich neodtrhne, tak bude krásne a slnečné počasie. Ak však kvet niekto odtrhne, tak sa spustí dážď. Dážď taký silný a trvajúci, ako keby celé nebo plakalo.

https://lookintohawaii.com/hawaii/47443/lehua-blossoms-ohia-trees-information-all-islands-hi

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom