Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Londýn v minulosti terorizoval tento prízrak. Nikto nevie, kto alebo čo to bolo!

Tit spring.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: boredomtherapy.com
reklama:
reklama:

Mestské legendy nás neprestávajú fascinovať. Napriek tomu, že ide zvyčajne o vymyslené alebo upravené príbehy, vždy sa okolo nich vznáša záhadný opar, ktorý nás núti zamýšľať sa nad tým, či sa mohli skutočne stať…

Počul si už niekedy legendu o takzvanom Spring-heeled Jackovi, alebo v preklade o „Skákajúcom či Pružinovom Jackovi“? Ide o postavu, ktorá vyčíňala v Londýne od roku 1837. Mnohí ho spočiatku považovali len za výmysel. No svedkov, ktorí videli diabolskú postavu skákajúcu po strechách, bolo čoraz viac. Viacerí z nich sa zhodli v tom, že mal démonické červené oči, priliehavé lesklé oblečenie, a rohy alebo helmu na hlave. Okrem toho vraj rozprával po anglicky.

Shj.jpg
boredomtherapy.comFoto: boredomtherapy.com

V októbri 1837 v Londýne sa dievča menom Mary Stevens stalo prvou známou obeťou Skákajúceho Jacka. Postava ukrytá v temnej uličke sa dievčaťa zmocnila. Začala dievčinu bozkávať a trhať z nej oblečenie svojimi ostrými pazúrmi. Dotýkal sa jej po celom tele a dievča jeho dotyky opísala tak, že boli studené a slizké, ako by sa jej dotýkala mŕtvola. Mladá žena začala kričať od hrôzy a temná postava rýchlo utiekla. Jej krik privolal okoloidúcich, ktorí začali útočníka hľadať.

9 spring heeled jack.jpg
boredomtherapy.comFoto: boredomtherapy.com

V ten istý večer sa odohralo neďaleko miesta prvého útoku Skákajúceho Jacka ďalšie podivné stretnutie s démonickou postavou. Jack mal skočiť do cesty koču, ktorý sa prevrátil a kočiš skončil s viacerými zraneniami. Temná postava potom z miesta utiekla tak, že preskočila vysoký múr a zmizla do neznáma.

8 spring heeled jack.jpg
boredomtherapy.comFoto: boredomtherapy.com

Príbehov, ktorých hral hlavnú úlohu Skákajúci Jack, pribúdalo. Vo februári 1838 zaklopal na dvere domu, v ktorom bývala istá Jane Alsop, muž oblečený v dlhom kabáte. Povedal jej, že je policajným dôstojníkom a chytil Skákajúceho Jacka. Od Jane chcel, aby mu priniesla lampáš. Keď mu Jane chcela svetlo podať, muž zo seba zhodil kabát, pod ktorým ukrýval lesklé priliehavé šaty. Z úst mu vraj vyšľahli modré plamene a oči mu horeli ako dve ohnivé gule. Démonická bytosť začala z Jane strhávať oblečenie kovovými pazúrmi, no žene sa podarilo vyšmyknúť z jej zovretia a ujsť.

6 spring heeled jack.png
boredomtherapy.comFoto: boredomtherapy.com

Príbehy so Skákajúcim Jackom sa v Londýne objavovali až do roku 1904. Odvtedy sa akoby vyparil. Dodnes sa však nevie, kto sa za identitu podivného démona skryl a či bol človek alebo niečo iné. Niektoré dohady tvrdia, že to bol obyčajný človek s výnimočnými atletickými schopnosťami. Podľa iných to bol démon, ktorého úlohou bolo na tomto svete spôsobiť zmätok. Kto alebo čo bol v skutočnosti Skákajúci Jack sa však asi nikdy nedozvieme…

2 spring heeled jack1.png
boredomtherapy.comFoto: boredomtherapy.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. marca 2016Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: