Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najstrašidelnejšie miesta na Zemi 1. časť. The Riddle House a Helltown

303c8f2735cfd5d3b5491e2c10925c96 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Na našej planéte existujú miesta zvláštnejšie, ako si len dokážeme predstaviť. Miesta, ktoré spôsobia, že vám naskočí husia koža. Miesta, ktoré vám zrýchlia dych a spôsobia paranoju. Miesta, kde kráčate v tme po zaprášených schodoch starých hradov a domov. A aj napriek tomu tieto miesta ľudí fascinujú. Potulujú sa po chodbách opustených nemocníc a azylov, objavujú tunely v nádeji, že uvidia niečo z iného sveta. Niekedy sa toto hľadanie strašidelného zmení na teror. Keď počuť v noci krik, kroky na chodbe, či keď vidno poletujúce tiene alebo hmlu, ktorá na seba berie podobu niečoho desivo známeho. Vtedy ľudia zhlboka dýchajú, modlia sa a dávajú si pozor na každý krok. Až prídu do štádia, kedy sa dá len kričať, nadávať a utekať. Niektoré stretnutia s iným svetom sú záhadné, niektoré násilné, ale všetky sú desivé. Prečo teda ľudia stále hľadajú strašidelné miesta? Obyčajná zvedavosť nás núti objavovať veci, ktoré sú mimo nášho chápania.

The Riddle House

The Riddle House v Palm Beach County na Floride bol pôvodne pohrebným ústavom. Viktoriánsky dom bol rozobraný a prestavaný v dedinke na Južnej Floride, kde sa stal súkromným majetkom Karla Riddla. Joseph, jeden z bývalých zamestnancov, spáchal samovraždu obesením sa v podkroví domu. Josephov duch z nejakého neznámeho dôvodu nenávidí mužov a útočí na nich, keď chcú vstúpiť do podkrovia. Mužom sem už nie je povolený vstup, keďže pár z nich bolo zranených. Okrem podkrovia ale straší aj v iných miestnostiach domu, kde sa nábytok zvykne sám presúvať.

https://sk.pinterest.com/pin/185984659584905975/
sk.pinterest.com

Helltown

Severná časť Summit County v Ohiu je známa aj vďaka strašidelnému Helltown. V 70.rokoch bol pozemok mestského obvodu vykúpený vládou a následne došlo k masovému vysťahovaniu obyvateľov. Domy boli odsúdené na demoláciu a na pozemkoch mal stáť národný park, ale plány sa nikdy nezrealizovali. Rozšírili sa legendy, ktorým ľudia nevedeli čeliť a odporovať. Prejazd zalesnenou krajinou v noci stačil na to, aby človek dostal husiu kožu až triašku aj keď bolo mesto obývané. Opustené domy so zadebnenými oknami stojace vedľa zhorených domov, ktoré hasiči používali na nácvik, vyvolávajú zdesenie. Či už sa legendy zakladajú na pravde alebo sú dokonalým výmyslom ľudí, je tu pár faktov, ktoré legendám pridávajú na dôveryhodnosti. Strmá Stanford Road nebezpečne klesá až sa dostanete do slepej uličky pomenovanej The End of the World, a vy máte naozaj pocit, že ste na konci sveta. Ak ľudia uviaznu v tejto uličke pridlho, môžete skončiť v rukách šialencov strážiacich lesy. Sú tu satanisti, členovia Kukluxklanu, utečenci z mentálnych ústavov. Hovorí sa aj o abnormálne veľkom hadovi a mutantoch. Okrem toho je tu cintorín, kde sa objavuje strašidelný muž, vykrádači hrobov, či pohybujúce sa stromy.

https://sk.pinterest.com/pin/264938390553446589/
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 14. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: