Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 7. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna7.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame okrem iného aj zážitok muža, ktorý sa prebúdza s tým, že niekto leží v jeho posteli. Niekto, kto nie je z tohto sveta.

Čudné bzučanie

„Zažil som to už mnohokrát! Všimol som si, že mávam spánkovú paralýzu najmä po prehýrenej noci alebo počas hlbokého spánku na druhý deň. Vždy viem, kedy to príde, pretože to začína nepríjemných bzučaním a silným tlakom v hlave. Častokrát som počul hlasy, cítil prítomnosť zlovestných bytostí a taktiež som bol presvedčený, že okolo mojej postele stoja mimozemšťania.

Https://www.flickr.com/photos/simpleinsomnia/24912557863

Avšak najhorší zážitok, ktorý si pamätám, bol, keď som uprostred spánku padol z postele a mal som pocit, akoby sa ma niečo zmocnilo. Snažil som sa plaziť a kričať o pomoc, no z mojich úst nevychádzal žiaden hlas. Nakoniec sa mi podarilo z tejto živej nočnej mory vytrhnúť a získať kontrolu nad telom. Niekedy však po prebudení nepočkám dostatočne dlhý čas a snažím sa ihneď zaspať. Vtedy sa dostanem späť do paralýzy a môj boj s tajomnými entitami začína odznova.“

Stále sa vracia

„Taktiež mávam spánkovú paralýzu a väčšinu času v nej prežívam niečo iné. Napriek tomu sa však jeden zážitok opakuje. Väčšinou to začína tým, že sa prebudím a mám pocit, akoby bol so mnou v izbe môj otec alebo niekto iný z rodiny. Keď si však uvedomím, že v izbe nemajú čo robiť a že sa deje niečo zlé, tak zbadám oného muža s bielou pokožkou a prázdnymi červenými očami. Muž stále škrieka, vyskočí na mňa a zaútočí. Keď sa však preberiem zo šoku a snažím sa brániť, zakaždým odíde.

Stáva sa taktiež to, že cítim, ako so mnou v posteli niekto leží. Vždy to začne pocitom, že vedľa mňa leží otec alebo mama. Až potom si uvedomím, aké je to absurdné, a vtom zistím, že je to ten bledý muž, ktorý má následne aj napadne.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cc/Johann_Heinrich_F%C3%BCssli_ _The_Nightmare_ _WGA08333.jpg

Minulý týždeň som spal pomerne tvrdým spánkom. Keď som sa zobudil, opäť som myslel, že je so mnou v izbe otec. Vtom som si uvedomil, že mám znova spánkovú paralýzu a predo mnou sa zjavil spomínaný bledý muž. Začal na mňa syčať a triasť mi rukami. Úprimne, v týchto situáciach som skôr rozzúrený ako vystrašený, a preto sa s ním, plný hnevu, snažím bojovať. V skutočnosti sa však nedokážem pohnúť, no možno aj vďaka tomu začínam znova získavať kontrolu nad svojim telom. Vtedy odo mňa odstúpi, začne plakať a stratí sa v podlahe so slovami: „Nechaj ma na pokoji.“

Pri ostatných spánkových paralýzach sa nemôžem pohnúť, avšak väčšinou nemám žiadne halucinácie. Ak ich však mám a bledý muž má práve voľno, vidím rôzne temné siluety (Shadow people), cítim, ako mi niečo lezie po posteli a následne aj po mne. Niekedy taktiež vidím, ako sa pohybuje celá izba aj s mojou posteľou, prehýba sa, predlžuje a skracuje. Je to naozaj čudné.

Https://www.flickr.com/photos/jhstewart/5960469024

Najčudnejšia vec, ktorá sa mi občas stáva (a neviem, či ide o spánkovú paralýzu), je, keď vstanem z postele ako v každý všedný deň, začnem niečo robiť, no vtom si uvedomím, že som stále na posteli a ležím. Akoby som sa vracal v čase. Niekedy je naozaj náročné vstať, pretože vstávam stále znova a znova a vždy sa ocitnem naspäť v posteli. Niekedy to trvá aj hodinu.“

Na ďalšie zážitky zo spánkovej paralýzy sa môžete tešiť už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom