Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zvláštne nadprirodzené príbehy z 18.storočia 2. časť. Netvor v rybárskej sieti, či záhadná dvojníčka mŕtvej dcéry

Istock 612261938 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

S rozkvetom osvietenstva v 18.storočí veľa ľudí vo Veľkej Británii zostalo skeptických ohľadom nadprirodzena. Úrady sa postarali o to, aby sa povery nebrali tak vážne a Zákon o čarodejníctve z roku 1735 trestal ľudí, ak voči niekomu vzniesli obvinenie z čarodejníctva. Ale aj tak ostalo mnoho nadprirodzených príbehov z týchto čias, je jedno akých bizarných a zvláštnych, ktoré pretrvali dodnes.

Morský drak

V novembri 1749 bola skupina rybárov šokovaná, keď našli v ich sieti plnej makrel netvora. Rybári lovili pri pobreží Suffolku a toto ešte nevideli. Netvor mal krídla, hlavu aligátora, na nohách kopytá a rysy, ktoré rybárom pripomínali draka. Potom, čo ho vytiahli na palubu a bili hákmi, dostal niekto výborný nápad rozrezať sieť. Nebolo veľkým prekvapením, keď tvor vzlietol 46 metrov do vzduchu a zaútočil. Prvý človek, ktorý sa ho snažil chytiť, prišiel o prsty. Netvor mu ich odhryzol a to tak, že muž zomrel. Druhý človek už mal „šťastie“. Ale monštrum chytil len preto, že mu pristálo na ramene. Zakvačilo sa do muža tak pevne, že mu zdeformovalo ruku a prsty, ale zatiaľ ho stihli zvyšní muži chytiť. Hoci muž mohol pri pokuse zomrieť, prežil a spolu s ostatnými chodil po krajine a ukazovali kostru svojho nevšedného úlovku.

listverse.com

Dvojníčka

Po jednej rannej prechádzke škótskym Clifton Park v lete 1745 povedala gazdiná Jane Lowe svojmu zamestnávateľovi pánovi Pringlovi, že videla jeho dcéru ako sa prechádza pozdĺž riečky. To nebolo ale možné, pretože mladá slečna Pringlová žila o takmer 1600 km ďalej- vo Francúzsku. Gazdiná si však bola istá, že to bola mladá slečna a chcela to pánovi Pringlovi dokázať. Vybrali sa spolu na to miesto, kde pán Pringle naozaj zbadal svoju dcéru. Dievča však skočilo do riečky a zmizlo. Pán a gazdiná to oznámili rodine, ale všetci to brali ako vtip. O tri mesiace neskôr sa vrátil domov syn pána Pringla, ktorý nebol doma 10 rokov. Syn povedal, že sa dostal v Tunise do otroctva, ale jedno ráno zázračne a nepochopiteľne videl svoju sestru a potom bol vykúpený. Rodina odišla za mladou slečnou do Francúzska, kde však zistili, že zomrela. A zomrela presne v tej chvíli, ako ju otec videl v Škótsku a brat v Tunise.

listverse.com

Vízia

V noci 28. januára 1783 sedel búrlivý mladý muž menom John Taylor v dome svojho priateľa Thomasa Pountneyho a popíjal. Nakoniec bol John taký opitý, že Thomasov prenajímateľ domu odmietol dať opitému mužovi viac alkoholu. John sa rozzúril až tak, že skolaboval. Najskôr to vyzeralo, že John zomrel, ale keď ho položili na posteľ, John sa prebral k životu a chytil silné kŕče. Okrem dvoch krátkych chvíľok ticha, trvali kŕče a besnenie dve celé noci. Potom, čo John opäť nadobudol vedomie, požiadal, aby ho vzali domov zomrieť. John nakoniec prežil, ale nemohol si spomenúť, čo sa s ním dialo po tom, ako odpadol. Povedal, že spadol do diery a bol mučený davom démonov za to, ako sa správal posledných päť-šesť rokov. Tá bolesť bola neopísateľná, ale démoni nakoniec zmizli, lebo sa zjavil anjel a ukázal Johnovi nebeskú bránu.

listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 9. marca 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: