Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zvláštne nadprirodzené príbehy z 18.storočia. Duch záchranca, či havran, ktorý bol duchom samovraha

Istock 521852581 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

S rozkvetom osvietenstva v 18.storočí veľa ľudí vo Veľkej Británii zostalo skeptických ohľadom nadprirodzena. Úrady sa postarali o to, aby sa povery nebrali tak vážne a Zákon o čarodejníctve z roku 1735 trestal ľudí, ak voči niekomu vzniesli obvinenie z čarodejníctva. Ale aj tak ostalo mnoho nadprirodzených príbehov z týchto čias, je jedno akých bizarných a zvláštnych, ktoré pretrvali dodnes.

Fantóm- vták

Okolo roku 1749 dedinčania z West Draytonu často počuli krik a klopanie prichádzajúce z miestneho kostola. Nikto si nebol istý, kde presne zvuky vznikajú. Bolo tiež nahlásených veľa pozorovaní podivného havrana, ktorý lietal vnútri kostola medzi jeho klenbami. Skupina štyroch mužov a dvoch chlapcov našla vtáka v presbytériu, odkiaľ sa ho snažili vyhnať. Potom čo bol krkavec niekoľkokrát zasiahnutý palicami, spadol s krikom na zem. V tej sekunde ako jeho telo dopadlo na zem, vták zmizol skupine spred očí. Po tomto incidente bol havran vídaný na svojich obvyklých obľúbených miestach. Medzi dedinčanmi sa hovorilo, že vták bol vlastne duchom samovraha. V tej dobe taký človek nemal povolený riadny pohreb, ale mohol dostať aspoň miesto na cintoríne. Tak sa tam vraj ocitla aj duša, ktorá sa prevtelila do vtáka.

listverse.com

Duch záchranca

Dňa 21. decembra 1783 sa 62-ročný opilec menom John Thomas vracal domov v tme, keď nešťastnou náhodou spadol do hlbokej jamy. Keď si jeho priatelia uvedomili, že John zmizol, snažili sa ho nájsť. John by tam bol možno ešte dlho, ak by nezomrel. Po asi týždni si sused, ktorý hľadal svoje ovce, všimol postavu sediacu na kope bahna vedľa jamy. Sused sa priblížil k postave, ktorá sa zrazu rozplynula vo vzduchu. Sused miesto poriadne prezrel, ale muž bol preč. Zrazu začul z jamy hlas. Myslel si, že je to zas len prelud, vracal sa späť. Našťastie sa hlas ozval z jamy znovu a sused sa vrátil a zbadal v jame nezvestného opilca. Nevie sa, kto bol opilcov strašidelný pomocník, ale už sa viac neobjavil.

listverse.com

Podvrh

Kým žil spisovateľ George Waldron na Isle of Man, zistil, že miestni obyvatelia berú víly a príbehy o nich veľmi vážne. Boli stále v strehu zo strachu, že víly by im mohli ukradnúť ich deti a jedna žena dokonca spisovateľovi povedala, že jej dieťa bolo nahradené nejakým podvrhnutým. Bolo to po pôrode jej tretieho dieťaťa, keď sa to stalo. Žena ležala v posteli, keď sa jej dieťa zrazu zdvihlo z postele a plávalo vzduchom, vytiahnuté a držané nejakou neviditeľnou silou. Žena kričala o pomoc, ale nikto okrem nej v dome nebol, s výnimkou spiacej pestúnky. Dieťa bolo unesené. Keď manžel prišiel domov, našiel v izbe len uzlíček nervov. Manželka odviedla muža do spálne, aby mu porozprávala, čo sa stalo, keď v posteli ležalo nahé podvrhnuté „dieťa“. Šaty ich vlastného dieťaťa ležali vedľa podvrhnutého. Toto nové dieťa žilo iba deväť rokov, pričom nebolo schopné vykonávať veľkú potrebu, stáť a nikdy nepovedalo ani slovo.

listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 8. marca 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: