Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zvláštne nadprirodzené príbehy z 18. storočia. Obor, ktorý sa transformoval na býka, či strašidelný dom s podivnými hlasmi

Istock 187290658 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

S rozkvetom osvietenstva v 18. storočí veľa ľudí vo Veľkej Británii zostalo skeptických ohľadom nadprirodzena. Úrady sa postarali o to, aby sa povery nebrali tak vážne a Zákon o čarodejníctve z roku 1735 trestal ľudí, ak voči niekomu vzniesli obvinenie z čarodejníctva. Ale aj tak ostalo mnoho nadprirodzených príbehov z týchto čias, je jedno akých bizarných a zvláštnych, ktoré pretrvali dodnes.

Obor

V londýnskom magazíne Athenaeum bol v roku 1847 článok od prispievateľa z Walesu o zvláštnom strašení, ku ktorému došlo pred storočím. „Veľký obor z Henllys“ bol veľký, hrozný človek, ktorý terorizoval svojich susedov. Všetci teda boli radi, keď zomrel, ale ako sa ukázalo, po smrti bol obor ešte horší. Každú noc strašil na miestnych cestách, takže sa všetci báli opúšťať svoje domovy. Jednu noc sa všetci zhromaždili v kostole a skupina duchovných ľudí sa rozhodla vyhnať ducha obra. Keď začali vykonávať rituál, objavil sa obor vo svojej najstrašnejšej podobe. Nič však nemohlo odvážnych mužov vystrašiť, hoci sa obor transformoval na býka, leva a nakoniec aj na vlnu vody. S každou premenou však bol obor slabší a menší. Akonáhle sa obor premenil na muchu, muži ho zavreli do krabičky od tabaku a hodili do jazera. V čase, keď príbeh v novinách vyšiel, sa hovorilo, že tabaková krabička ešte stále leží na dne jazera.

listverse.com

Dom

Po celé generácie bol Hinton Ampner House obývaný rodinou Stewkeleyových. Do polovice 18. storočia však rodina vymrela a dom sa dostal do rúk Stawellsových a bol prenajatý Williamovi Henrymu Rickettsovi. Ten o tom vtedy nevedel, ale dom mal povesť strašidelného domu. Keď sa Rickettsoví do domu nasťahovali, dvere a okná sa začali v noci otvárať a zatvárať. Bolo počuť kroky na chodbách, občas sa objavil muž v jednofarebných šatách a tri hlasy bez tela a tváre spolu konverzovali. Všetci v dome zažili niečo zvláštne a nadprirodzené a do roku 1769 dom opustilo osem zamestnancov. Lady Stawellová ako majiteľka domu ponúkla odmenu každému, kto pomôže vyriešiť záhadu. Nikto nikdy odmenu nezískal a dom bol čoskoro opustený. V roku 1797, keď robotníci dom strhávali, našli malú krabicu pod prvým poschodím. V krabici bola lebka. Najskôr sa hovorilo o tom, že lebka je opičia. Neskôr ale prišli zvesti, že manžel Lady Stawellovej mal pomer s jej sestrou a mali dieťa. To už je iná, strašnejšia teória.

listverse.com

Duch

V apríli 1751 požiadala stará žobráčka Ruth Osborn farmára z Tringu v Anglicku o trochu mlieka. Farmár ju však odmietol s tým, že nemá nič nazvyš a žobráčka povedala: „Kráľ si vezme vás a vaše zvieratá pre vaše sebectvo.“ Netrvalo dlho a farmár a niekoľko kráv ochorelo. Potom ako hovoril s dobrou čarodejnicou, farmár začal veriť, že ho žobráčka prekliala. Ale keďže právny systém prestal brať obvinenia z čarodejníctva vážne, musel farmár a jeho susedia vziať „spravodlivosť“ do vlastných rúk. 18. apríla dav chytil žobráčku a jej manžela Johna v kostole, kde sa ukrývali a donútili ich ísť k rybníku. Dav ich šaty roztrhal, zabalil manželov do listov a hodil ich do vody. Ruth zomrela na mieste, zatiaľ čo John zázrakom prežil a zomrel až o niekoľko dní neskôr. Všetkých 21 ľudí bolo zatknutých za ich úlohu v hone na čarodejnice, ale len kominár Thomas Colley bol potrestaný. V auguste bol obesený a jeho telo hnilo na šibenici. Od jeho smrti vraj Colley chodil strašiť na popravisko. Jeden svedok, obecný učiteľ, v roku 1911 opísal ducha ako „ohromného čierneho psa s očami ako ohnivé gule.“

listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 10. marca 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: