Na tomto svete je okrem našich najbližších len málo ľudí, ktorým by sme verili viac ako doktorom. Dávame im do rúk moc nad životom a smrťou, nad naším osudom a predpokladáme, že vždy majú na srdci len tie najlepšie úmysly. Nie vždy to je pravda. Niektorí z najdesivejších sériových vrahov v histórii boli práve doktori a sestričky. Pre ľudí ako Harold Shipman alebo Michael Swango boli nemocnice len miestom, kde mohli získať prístup k nič netušiacim a dôverujúcim pacientom. Ale ak sa pozrieme do histórie hlbšie, zistíme, že už dávno malo lekárske povolanie určitý podiel na vraždách.
Doktori, ktorí sa počas svojej kariéry zmenili na vrahov 1. časť
Vražda poštou
Koncom 19.storočia bola Josephine Barnaby jedným z najvýznamnejších obyvateľov Rhode Islandu. Všetky jej záležitosti mal na starosti jej dôverník a lekár Thomas Thatcher Graves, ktorému plne dôverovala. Stal sa aj jej dedičom a ak by počkal, bol by veľmi bohatým mužom. Avšak doktor bol netrpezlivý. Doktor vedel, že si táto vdova občas rada vypije a tak jej poslal poštou fľašu whiskey obohatenú o arzén. Vdova dostala balík, keď bola na návšteve u priateľky v Denveri a potešila sa, že má tajného obdivovateľa. S priateľkou fľašu vypili a okamžite ochoreli a zomreli. Doktor si myslel, že zahladil všetky stopy, keď fľašu kúpil v Bostone a požiadal neznámeho muža na vlakovej stanici, aby k balíku napísal odkaz. Veľmi skúsený policajt však všetko odhalil a doktor bol zatknutý. V cele spáchal samovraždu.
Milostný trojuholník
V roku 1959 bol doktor Bernard Finch úspešným doktorom v liečebnom centre v Los Angeles, keď na recepciu prišla robiť mladá Carole Tregoffová. Začali si spolu románik, ktorý vyústil až k rečiam o svadbe. Mali aj problém- obaja už mali svadbu. Carole nemala žiadny problém rozviesť sa, avšak doktorova situácia nebola taká jednoduchá. Ak by sa rozviedol, jeho manželka by mala nárok na polovicu jeho majetku a ak by sa ukázalo, že bol neverný, dostala by ešte viac. Najlogickejším a najlepším riešením tak bolo zabiť ju. Zdalo sa, že všetko je naplánované dokonale, ale len z pohľadu doktora, ktorý očividne nebol predurčený stať sa úspešným kriminálnikom. Manželku jednoducho po krátkom boji zastrelil na príjazdovej ceste. Potom odišiel do Las Vegas, kde už na neho čakala Carole a kde boli obaja zatknutí. Hoci doktor tvrdil, že zbraň patrila jeho žene a náhodou vystrelila, keď sa počas hádky snažil odzbrojiť ju, nakoniec bol uznaný vinným.
Vrahovia, ktorých strašili duchovia ich obetí 1. časť
Richmondský travič
Už na prvý pohľad sa zdalo, že smrť Izabely Smethurstovej má na svedomí jej manžel Dr. Thomas Smethurst, avšak kvôli súdnej chybe, tlaku verejnosti a obvineniu zo zaujatosti, bol človek s prezývkou „richmondský travič“ prepustený a dokonca mal právo nárokovať si na dedičstvo. Práve to malo byť dôvodom vraždy. Keď pani Izabela ochorela, jej lekár hneď poslal jej vzorky do laboratória a bol potvrdený jed. U jej manžela sa našiel arzén a bol zatknutý. Keďže ešte nebol odsúdený, požiadal sudcu, aby mohol ešte byť so smrteľne chorou ženou a ten mu vyhovel. Izabel zomrela hneď na druhý deň. Ako sa ukázalo, obaja brali manželstvo otvorene a žili bigamne. Aj keď bolo proti doktorovi nezvratne veľa dôkazov, najmä kvôli tlaku verejnosti nebol uznaný vinným z vraždy. Odsedel si len rok za bigamiu.