John George Haigh (24. júla 1909-10. augusta 1949) známy ako „Acid Bath Murderer“ bol anglický sériový vrah. Bol usvedčený z vraždy šiestich ľudí, aj keď on sám tvrdil, že jeho obetí bolo dokopy deväť.
Takto vyčíňal prvý sériový vrah Gilles de Rais
Svoje obete John rozpúšťal v kyseline sírovej a ich majetok si prisvojil, potom ho predával, aby získal značné sumy peňazí. Konal tak v mylnom presvedčení, že polícia potrebuje telo, aby mohla priniesť obvinenie z vraždy. V dôsledku toho bol John odsúdený vďaka forenzným dôkazom a popravený bol 10. augusta 1949.
Začalo to tak, že si prenajal priestory na Glouster Road v Londýne, keď narazil na starého boháča Williama McSwanna. McSwann predstavil Johna svojim rodičom, Donaldovi a Amy, ktorí sa pred ním zmienili o tom, že investovali do nehnuteľností. Dňa 6.septembra 1944 McSwann zmizol. John sa neskôr priznal k tomu, že ho ovalil palicou po hlave, keď ho úspešne nalákal do svojej pivnice na Glouster Road 79. Potom dal telo do suda a nalial doňho kyselinu sírovú. O dva dni neskôr sa vrátil do pivnice, pozrel do suda, v ktorom už bolo len „blato“, ktoré vylial do kanála.
Takto sérioví vrahovia hovoria o svojich krutých zločinoch
McSwannovým rodičom John povedal, že ich syn utiekol do Švédska, aby sa vyhol povolaniu na výkon vojenskej služby. Potom sa „staral“ o McSwanových a ich majetok. Keď však rodičia začali byť zvedaví, prečo sa ich syn nevracia domov, ani keď sa vojna blížila ku koncu, zavraždil aj ich. Rodičov Dona a Amy opäť nalákal do pivnice na Glouster Road 79 a 2. júla 1945 ich zabil.
Detektívi skoro objavili Johnov záznam o krádežiach a podvodoch a prehľadali jeho pracovisko. Nielenže zistili, že John vlastní kufrík, v ktorom našli blok za čistiareň kabátu pani Durand- Deaconovej, ale našli aj papiere odkazujúce na Hendersonovcov a McSwannových. Keď preskúmavali kal v dielni, patológ Keith Simpson objavil tri ďalšie ľudské „pozostatky“.
Vrahovia filmári 3. časť. Predávkovaní homosexuáli a zabijak mačiek
Hovorí sa, že keď sa John dostal do väzenia vo Wandsworth, požiadal jedného z väzenských dozorcov Jacka Morwooda, či by bolo možné vyhnúť sa obeseniu. Jeho žiadosť bola zamietnutá.
John Haigh bol vedený na popravisko popravcom Albertom Pierrepointom a 10.augusta 1949 bol obesený.